Bilgisayarı elektrik kesintisinden nasıl korurum?

MysticVezonTR

Kilopat
Az önce 2 kez ard arda elektrikler kesildi ve daha sonrasında masaüstü bilgisayarım açılmadı. Bilgisayarımı Sosyal'de ki konulara bakarak bir şekilde açtım. Bir dahakine karşı bir önlem almak istiyorum. Bunun için ne önerirsiniz? Akım korumalı prizler işe yarıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Bir UPS alabilirsiniz. Aynı problemden dolayı fsp markasının bir ups ini almıştım. ama ömürleri kısa oluyor. 1 sene maksimum idare etti. Tunçmatik gibi markalar da var.

UPS dışında gerçek anlamda elektrik kesintilerine çözüm olabilecek bir yol yok sanırsam. Ama UPS alacak param da yok ne yazık ki. Akım korumalı prizler de az da olsa korur mu? Biliyorum çok saçma bir soru ama. :/

UPS dışında gerçek anlamda elektrik kesintilerine çözüm olabilecek bir yol yok sanırsam. Ama UPS alacak param da yok ne yazık ki. Akım korumalı prizler de az da olsa korur mu? Biliyorum çok saçma bir soru ama. :/
Kesinti neden kaynaklanıyor? Tüm mahallede mi oluyor binadamı oluyor yoksa sadece sizin evde mi? Önce bunları bul. Sonra tüm mahalledeyse eğer googledan mahallenizin adını ve elektrik kesintilerini yaz orda tarihleri veriliyor. Diğer türlü bir elektrikçiye vs. danışın binanız veya eviniz için sigortalara baktırın. Ups gibi bi alet almak bence israf olur tabi paranız varsa alırsınız

Akım korumalı prizin amacı elektrik kesintisine karşı korumak değil.

Geri
Yukarı