Bilgisayarı HDMI ile Televizyona Bağlayınca Gecikme Yaşanması

EmreYildiz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Önceden kullandığım 60Hz eski monitörüm bozulduğu için mecburen kasayı TV'ye bağlıyorum fakat resim modunu "Oyun" olarak değiştirmeme rağmen mouse dönmesinde vs. gecikme oluyor. Standart moda göre daha az gecikme oluyor mesela Counter-Strike'a girip oynayınca Standart modunda 2 saniye gecikmeli dönerken Oyun modunda ise 0.5 veya 1 saniye gecikmeli dönüyor çok yere baktım fakat çözüm bulamadım. Özellikleri aşağı bıraktım yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran Kartı: INNO3D GTX 1650 Super OC X2 Twin 4 GB 128 Bit

Televizyon: LG 49'' (123cm) 4K ULTRA HD TV | 3840x2160P ÇÖZÜNÜRLÜK | MCI 900 | TRU-ULTRA HD ENGINE | ULTRA SURROUND | SMART TV NETCAST 4.5 | 4K 3D+ | LG Türkiye

Gecikmeye neden olan Motion görüntü işleme özellikleri olabilir ama oyun modunda deve dışı kalmaları gerekmez miydi? Dinamik MCI (Motion Clarity Index) olarak belirtilmiş senin TV de.

Gecikmeye neden olan Motion görüntü işleme özellikleri olabilir ama oyun modunda deve dışı kalmaları gerekmez miydi? Dinamik MCI (Motion Clarity Index) olarak belirtilmiş senin TV de.
Ayarlar - Resim - Resim Seçeneği - Motion Eye Care adında bir özellik var fakat devre dışı bıraksam da aynı. Dediğiniz özellik ile aynı mı bilmiyorum içinde "Motion" geçtiği için belki kapatırsam işe yarar diye düşündüm ama olmadı.

Ayarlar - Resim - Resim Seçeneği - Motion Eye Care adında bir özellik var fakat devre dışı bıraksam da aynı. Dediğiniz özellik ile aynı mı bilmiyorum içinde "Motion" geçtiği için belki kapatırsam işe yarar diye düşündüm ama olmadı.

Ben çok bilmesemde o göz koruma için bir özellik anlaşılan. Sen kurcalamaya devam et.

Gecikme derken ekrana görüntü gelme süresinden mi bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse televizyonlarda input lag, görüntünün çokça işlenmesinden dolayı yüksektir. Oyun modunda da azalmıyorsa yapabileceğiniz bir şey yok.

Gecikme derken ekrana görüntü gelme süresinden mi bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse televizyonlarda input lag, görüntünün çokça işlenmesinden dolayı yüksektir. Oyun modunda da azalmıyorsa yapabileceğiniz bir şey yok.
Tepkime süresi işte. Bir yere tıkladığımda veya döndürdüğümde anında oluyordu ama şu an yarım saniye sonra falan tepki veriyor hareketler.

Tepkime süresi işte. Bir yere tıkladığımda veya döndürdüğümde anında oluyordu ama şu an yarım saniye sonra falan tepki veriyor hareketler.
Tepkime süresi piksellerin bir renkten başka bir renge geçiş süresidir, input lag kablonun monitör portuna girdiği anla monitörün sana gösterdiği süre arssındaki farktır. Yani farkı şeyler ama input lag diyorsunuz sanırım.

HDR açık mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı