Bilgisayarı hep yüksek performans modunda tutmak zararlı mıdır?

Lamelo

Hectopat
PC'yi Online dersteyken de ekran kartını ve Windows ayarlarını performans modunda tutuyorum, masaüstünde işlemci 50 ekran kartı 38 derece boştayken. Peki hep böyle tutmak bir süre sonra zarar verir mi veya gözle görülür bir FPS düşüşü yaşatır mı? Yoksa oyun oynarken mi yüksek performansa çekmeliyim?

Hocam hiç birisi ile alakası yok. Performans dediğin makinenin tüm performansını kullanmasını sağlar. Diğer modlar kademe kademe güç limiti koyar. Ben tam 4 senedir performansta kullanıyorum. Hiçbir sorununu görmedim ki göremem de.

"Çalışma prensibine göre zarar vermesi imkansız."

Zannetmiyorum bir sorun olacağını. Daha çok güç tüketimi ile alakalı bir şey olsa gerek. Zaten performans modunda bile olsa ihtiyacı yoksa tüm parçalar %100 çalışmaz ki?

Dostum eğer cihazın bakımını en az yılda 1 kere yapıyorsan makineyi iliklerine kadar bile kullansan sana sorun yaşatmayacaktır. Zaten performans modunda bile olsan ne kadar işlem yapıyorsan makine o kadarını kullanacaktır. Dolayısı ile oyun oynamadığın zaman makine bu moddasın diye daha çok çalışmayacak. İhtiyacı olanı kullanacaktır.

Geri
Yukarı