Bilgisayarı kapatınca ekipmanların RGB'leri yanmaya devam ediyor

uhraniers

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar kapatıyorum, yanmaya devam ediyor. Ayrıca son zamanlarda kapatmama rağmen kasadaki mavi ışık da yanıyor. Fişten çek tak yapınca düzeliyor. Ne yapmam lazım?

Arkadaşlar kapatıyorum, yanmaya devam ediyor. Ayrıca son zamanlarda kapatmama rağmen kasadaki mavi ışık da yanıyor. Fişten çek tak yapınca düzeliyor. Ne yapmam lazım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
işinize yarar sanırım bende farklı bir şekilde kapatmıştım fakat şu an hatırlamıyorum.

BIOS ayarlarında ErP Ready (Avrupa enerji tasarrufu standardı) modunu açın ve güç özelliklerinizde büyük ihtimalle s0, S4 ve S5 on ya da soft moddadır onları da close yaparsanız bilgisayar kapalıyken tüm gücü keser (bu özellikler bilgisayarın 1 2 saniyecik daha hızlı açılmasını ve USB üzerinden şarj yapabilmenizi sağlıyor ama kullanışlı değil bence)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bıos'tan ErP Reader'i aç,sorun düzelecektir.

Bende de maouse hiç kapanmıyordu anakarttan gelen güç direk oraya gidiyordu fişten çekince kesiliyordu çok rahatsız edecek bir şey değil bence PC'yi kapatırken uzatma kablosunda bir tuşa basıyorsun bu kadar.

Problem sadece kasa içindeki LED'lerin yanmasıysa BIOS onboard seçeneklerinde güç kesildiğinde LED'lerin yanması ile ilgili seçeneği kapatarak sorun giderilebilir bu durumda USB'lerin gücünün kesilmesi durumu da söz konusu olmaz. Ama mouse klavye gibi diğer donanımların gücü kesilmiyor ve kesilmesini istiyorsanız "ErP" seçeneğini kullanın.

Anakart falan değil bu Windows içinden.
Denetim masası>donanım ve ses> güç seçenekleri>güç düğmelerinin yapacaklarını seçin ( sol yukarıda ) şu anda kullanılamayan ayarları değiştir ( tıklayın) aşağıdaki tikli olanların hepsini kaldırın.

Hızlı başlatmayı aç( önerilen)
Uyku.
Hazırda beklet.
Kilitle.

Hazırda beklet ve hızlı başlatmayı kapatın işinizi görecektir ama ben hepsini kapattım bunlar açık iken RGB ses sistemi vb ekipmanlar ışığı yanacaktır bunun sebebi bilgisayar on bellekte açık gibi bir şey olmasıdır bu bazı koşullarda zararlı olabilir.
(Statik elektrik gibi vb)

Gene de ben fişi çekiyorum her ihtimale karşı.

PC biraz yavaş açılabilir SSD ve HDD'ye göre süreler farklılık gösterebilir.

Eğer bu işinize yaramaz ise ikinci seçenek arkadaşların dediği gibi anakart tan müdahale gerekebilir.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…