Bilgisayarı kapatınca prizi çekmeme gerek var mı?

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Bilgisayarı kapatıyorum ışıklar sönüyor ve sonra kasanın prizden fişini çekiyorum. Bunu yapmam doğru mudur?
Monitörü de çekmeme gerek var mı?
Bilgisayarın güç tuşuna basıp açınca her seferinde monitöründe tuşuna basmam gerekiyor. Her seferinde böyle mi yapacağım?
Şuanda ekran kartı sürümüm en güncele göre biraz eski 2-3 ay önceki sürümde. Önerilen sürümü kurayım mı
RX570 kullanıyorum.

551846373_tn50_0.jpg

Bunu taktığın grub prizin kablosuna tak bunu kapat.

Artı -1 Eksi
RX570 için en günceli en iyisi olmuyor maalesef. YouTube'dan araştırıp karşılaştırma yapmak gerek. Şu an herhangi bir sıkıntın yoksa güncellemeye gerek yok.

Bilgisayarı kapatıyorum ışıklar sönüyor ve sonra kasanın prizden fişini çekiyorum. Bunu yapmam doğru mudur?
Monitörü de çekmeme gerek var mı?
Bilgisayarın güç tuşuna basıp açınca her seferinde monitöründe tuşuna basmam gerekiyor. Her seferinde böyle mi yapacağım?
Şu anda ekran kartı sürümüm en güncele göre biraz eski 2-3 ay önceki sürümde. Önerilen sürümü kurayım mı?
RX570 kullanıyorum.

PSU şalterini 0'a çekmeniz yeterlidir.

Olmaz deme başına gelirse keşke dersin. İş yerinde hafta sonu güç kablosu ısınıp halıfleksi yakıp büroda yangın çıkartmıştı. Kamera kaydı bile vardı. Kapatsan bile az da olsa PSU elektrik çeker. Kablonun garantisi vb var desende yangın sonrası kimse zararını karşılamaz. Şimşek çakması, yüksek akım gelmesi gibi olaylarda olabilir. Zaten çoğu yangın raporları elektrik kontağı nedeniyle yazar. Sigorta şirketi de istediği gibi olayı kullanabilir. Umarım kimsenin başına gelmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı