Bilgisayarı Kapatınca Üçlü Prizin Düğmesini Kapatmak Zarar Verir mi?

cyhriaeth

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, sorum başlıktaki gibi. Binamızda elektrik sistemi çok iyi değil bazen dalgalanmalar olabiliyor bu yüzden her gece üçlü prizi düğmesinden kapatıyorum. Bunu yapmamın herhangi bir zararı olur mu?

Hayır olmaz. Korumuş olursunuz sistemi. Ayrıca, Türkiye'de tüketilen elektriğin %5'i prize takılı ancak kullanılmayan aletler tarafından kullanılıyor. Elektrik tasarrufu yapmış olursunuz.
PSU düğmesi açık kalabilir değil mi? Onu da kapamama gerek yok?

Merhaba, sorum başlıktaki gibi. Binamızda elektrik sistemi çok iyi değil bazen dalgalanmalar olabiliyor bu yüzden her gece üçlü prizi düğmesinden kapatıyorum. Bunu yapmamın herhangi bir zararı olur mu?
Herhangi bir zararı olmaz, aksine faydası olur kanka. Ben hep öyle yapıyorum. Bilgisayarı kapatıp, prizin kapatma düğmesine basıyorum, açarken prizden açıp öyle bilgisayarı açıyorum. 👍

Aynı konuyu soracaktım farklı bir düşüncesi olan var mı? Monitör ve ekran aynı prizde prizin tuşundan kapatsam PC'yi kapattıktan sonra sorun olur mu? Çünkü PC kapalı olması rağmen priz açıkken mouse elektrik gidiyor tıklayınca ışıkları yanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı