Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra inanılmaz derecede kasıyor

Görev Yöneticisi açıldığında anlık bir CPU yükselmesi her sistemde olur, ondan sonra hızlıca olması gereken değerlere düşer. Arka plan uygulamalarını tamamen kapattıktan sonra masaüstünde Görev Yöneticisi'ni açıp Mouse'ye vs dokunmadan değerlere baktığında %1 gibi değerlere düşüyorsa herhangi bir mining söz konusu değil diyebiliriz.

Aynen dediğiniz gibi akşam akşam dehşete düşmüştüm hocam 😀 sağ olun.

Görev çubuğu geç açılması başlat'a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "SFC /scannow" yazıp enter tuşuna basınız. İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol edin muhtemelen sorun çözülür hocam.

Mining virüsü var mı nasıl bilebilirim konuyu açar mısınız?

Görev çubuğu geç açılması başlat'a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "SFC /scannow" yazıp enter tuşuna basınız. İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol edin muhtemelen sorun çözülür hocam.

Mining virüsü var mı nasıl bilebilirim konuyu açar mısınız?

Maalesef bu yöntem işe yaramadı başka ne yapabilirim acaba.

Aynısı bana da olmuştu bende bayağı uğraşmıştım sanırım mining virüsü.

Ama ondan önce chipset güncellemesini yapın derim.

Malwarebytes ile tarama yaptım hiçbir şey çıkmadı.

Bilgisayarınızda hangi diskleri (SSD/HDD) kullanıyorsunuz? Eğer Windows'u eski bir HDD'ye kurduysanız yavaşlık yapabilir.
Virüs girmişse ve çözemediyseniz mecbur format atacaksınız.

Son düzenleme:
Bence tek seçenek format ben öyle kurtuldum formattan sonra yonga setini ve ekran kartı driverlarını yükle. Düzelirse bize haber verirseniz seviniriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı