Bilgisayarı kapattığımda bir daha açılmayacak gibi hissediyorum

Bilgisayarların duyguları yoktur. Dolayısıyla hissetmek/sezmek gibi duygusal davranışlar, bilgisayarlara karşı realist bir biçimde yaklaşacak olursak anlamsızdır. Kaybetme korkusu travmalarıyla alakalı olabilir. Babam bana 2013 yılında dokunmatik ekran bir Toshiba laptop almıştı, bilgisayar hala taş gibi çalışıyor.

Bilgisayarların duyguları yoktur. Dolayısıyla hissetmek/sezmek gibi duygusal davranışlar, bilgisayarlara karşı realist bir biçimde yaklaşacak olursak anlamsızdır. Kaybetme korkusu travmalarıyla alakalı olabilir. Babam bana 2013 yılında dokunmatik ekran bir Toshiba laptop almıştı, bilgisayar hala taş gibi çalışıyor.

O kullanım stiline bağlı aslında sadece iş için kullanılan bilgisayar 20 yılda çalışır dayım 2016 yılına kadar Windows XP kullandı.

Uyuduğunuzda bir daha uyanamayacağınızı da düşünüyor musunuz? Muhtemelen bunun olma ihtimali bilgisayarın bir daha açılmama ihtimalinden daha fazladır. 🙂

Hocam ölürsem ölürüm bir daha bilgisayarımı göremem ama bilgisayarım ölürse onun ölüsünü görmek zorunda kalacağım.

Geri
Yukarı