Çözüldü Bilgisayarı kapattıktan sonra fişi çekmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shotgunned

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi sorum şöyle: Benim Frisby PSU'lu bir sistemim var. Ben PC kapatsam bile yine elektrik veriyor. Kulaklığımın ve ekran kartımın ışığı yanıyor yani kapalı olsa bile bilgisayar. PSU'ma hiç güvenmiyorum. O yüzden artık geceleri PC'yi bıraktığım zaman fişini de çekmeye karar verdim. Sizce mantıklı bir hareket mi yapıyorum? Ayrıca ben fişi çektiğim zaman bile ortalama 3-4 saniye daha yanmaya devam ediyor kulaklığın ve ekran kartının ışığı. Bu neden oluyor?

Çözüm
Eğer ekipman ışıklarından rahatsız oluyorsan BIOS üzerinden ErP ayarını kapat, onun dışında sistemden gücü kesmeniz bir problem teşkil etmez içiniz rahat olsun.
PSU yu düğmesinden kapattığınızda ışıkların sönmesi lazım. Fişi çekmek zorunda değilsiniz. Ayrıca sistem kapalıyken ışıkların sürekli yanması PSU nun kalitesizliğiyle alakalı değildir. Anakart sistem kapalıyken USB portlarına güç veriyor o yüzden sistem kapansa bile ışıklar yanmaya devam ediyor. Bu ayarı BIOS üzerinden kapatabilirsiniz diye biliyorum.

Hocam ErP ayarı yapınca anakart biz açana kadar sisteme enerji vermiyormuş herhalde bu doğru mu?
Bilgisayarı kapattıktan sonra USB gibi yerlere güç vermiyor, böylece ışıkları yanmıyor. Eğer ekipman ışıklarından rahatsız oluyorsanız kapatabilirsiniz, onun dışında hiç uğraşmayayım diyorsanız güç kaynağının anahtarından kapatın.

Bilgisayarı kapattıktan sonra USB gibi yerlere güç vermiyor, böylece ışıkları yanmıyor. Eğer ekipman ışıklarından rahatsız oluyorsanız kapatabilirsiniz, onun dışında hiç uğraşmayayım diyorsanız güç kaynağının anahtarından kapatın.
Güç kaynağının anahtarını kapatmak elektrik kesintileri vb. olaylarda koruma sağlar mı? Yani fişi çekmekle aynı mı?

Şimdi sorum şöyle: Benim Frisby PSU'lu bir sistemim var. Ben PC kapatsam bile yine elektrik veriyor. Kulaklığımın ve ekran kartımın ışığı yanıyor yani kapalı olsa bile bilgisayar. PSU'ma hiç güvenmiyorum. O yüzden artık geceleri PC'yi bıraktığım zaman fişini de çekmeye karar verdim. Sizce mantıklı bir hareket mi yapıyorum? Ayrıca ben fişi çektiğim zaman bile ortalama 3-4 saniye daha yanmaya devam ediyor kulaklığın ve ekran kartının ışığı. Bu neden oluyor?
Güç kablonuzun volt'u çok fazla olabilir.Çok yülü miktarda elektirik verdiğinden bilgisayarınızda elektirik kalıyor.

Geri
Yukarı