Bilgisayarı kasa olmadan kullanmak

Critness

Megapat
Makaleler
4
Yer
Osmaniye/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben aldığım anakartın ATX olduğunu öğrendim. Bendeki de MicroATX'miş. E haliyle kasaya sığmayacak ben de haftaya cuma gününe kadar zor kalırım. İdare etsem bir sorun çıkarır mı ?

Kasanın modelini at kasa olmadan da kullanırsın ama tozlanır ve riskli olur.
Kasanın modelini bilmiyorum ama kasanın son hali böyle yani hem sığmaz hem de kullanılmaz.

Dosya Ekleri

• IMG_2379.JPG
    IMG_2379.JPG
    648,9 KB · Görüntüleme: 242
Herhangi bir risk yok. Tozlanmada duruma bağlı olarak değişir. Mesela yerde temizliği zor bir alanda kasa, temiz bir masanın üstündeki uzay montaj sistemden daha fazla tozlanır. Kurulumu yapmak için bir alt malzeme seçmelisiniz. Eğer sistem bileşenleriniz ağırsa yani işlemci soğutucunuz 400gr den fazlaysa ve ekran kartınız büyükse sünger kullanabilirsiniz. Ama işlemci soğutucunuz küçükse (işlemcilerin stok soğutucuları gibi), ekran kartınız pasif soğutma veya tek fanlı modellerdense, sisteminizi ayakkabı kutusu benzeri bir kartona da kurabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı