Bilgisayarı Max hıza nasıl çıkarırım?

Moolong

Kilopat
Arkadaşlar başlıkta da dediğim gibi şimdi.
2 GB RAM.
Intel coleron CPU530 2.4 GHz.
Ekran kartı yok işlemciden alıyor.
D ve C diskindeki saklama alanını D kısmını Full RAM olarak atadım (sanal RAM) bilgisayarım sağ tık özelliklerden performans kısmını fulledim. PC'yi temizleyip termal macununu yeniledim. Sizce başka ne yapabilirim ya da hız katmak için kullana bileceğim bir program var mı?

Bu bilgisayara aslında çok bir şeyde denemek doğru değil. Tek yapman gereken rahat bir işletim sistemi ile gittiği yere kadar devam etmek..

Para harcamadan bu özelliklerle arttırılan performansın etkisini hissetmeyeceksin.
Kullandığın işletim sistemini falan değiştirebilirsin.

Gündelik kullanılabilecek bir bilgisayar değil zaten SSD takılıyorsa SATA varsa yani SSD takabilirsin. O tarz bilgisayarları artık retro PC olarak topluyorlar.

Para harcamadan bu özelliklerle arttırılan performansın etkisini hissetmeyeceksin.
Kullandığın işletim sistemini falan değiştirebilirsin.

Hocam zaten eve gelen gelirim belli malum pandemide var hiç durumum yok yapabileceğim hiçbir şey yok mu?

Hocam zaten eve gelen gelirim belli malum pandemide var hiç durumum yok yapabileceğim hiçbir şey yok mu?

Haklısınız ama yapacak çok bir şey yok. İşletim sisteminizi düşürebilirsiniz. Anladığım kadarıyla Windows 10 kullanıyorsunuz, Windows 8.1 daha performanslı olacaktır.

Haklısınız ama yapacak çok bir şey yok. İşletim sisteminizi düşürebilirsiniz. Anladığım kadarıyla Windows 10 kullanıyorsunuz, Windows 8.1 daha performanslı olacaktır.

Hocam durumum olmadığı için USB de yok ya da DVD

En mantıklı şey windows 7 gibi hafif bir işletim sistemi yükleyerek sistemi rahatlatabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…