Bilgisayarı nasıl temizlenir?

yokedicioguz

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Voleybol
Arkadaşlar bilgisayarım 8-9 aylık ve içini hiç temizlemedim. Soğuk üfleyen bir saç kurutma makinemiz vs de yok. Süpürge tutmaktan da korkuyorum nasıl temizlerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Toz bezi ( mikrofiber bez ) ile anakartın üstünü yavaşça sil. Ekran kartının soketini silgiyle sil sonra toz beziyle temizle. RAM'lerin soketlerini silgiyle sil sonra bezle temizle. İşlemci termal macununu değiştir. Islak mendille olur ama sildiği yerde su bırakmayanlardan olsun. Bu şekilde temizlersin en güzel.

Arkadaşlar bilgisayarım 8-9 aylık ve içini hiç temizlemedim. Soğuk üfleyen bir saç kurutma makinemiz vs de yok. Süpürge tutmaktan da korkuyorum nasıl temizlerim?

Süpürgeyle temizleyin fakat süpürgenin çekme gücünü en düşüğe alın (eğer böyle bir özellik varsa). Bende süpürgeyle temizledim daha bir sorun yaşamadım. Fakat çok yakına sokup yüksek bir güçte kullanmayın. Süpürge yerine kompresör kullanmak daha iyi olacaktır.

Toz bezi ( mikrofiber bez ) ile anakartın üstünü yavaşça sil. Ekran kartının soketini silgiyle sil sonra toz beziyle temizle. RAM'lerin soketlerini silgiyle sil sonra bezle temizle. İşlemci termal macununu değiştir. Islak mendille olur ama sildiği yerde su bırakmayanlardan olsun. Bu şekilde temizlersin en güzel.
Macun değişme imkanım yok şuanlık.
Bir komşunuzda hava kompresörü varsa beş dakikalığına rica edin.
Maalesef sormuştum.

İşlemci, ekran kartı, RAM çıkar.
Elektrikli süpürgenin başını çıkarıp görünür tozları temizle.
Kuru mikrofiber bez ile parçaların üstündeki görünür tozları temizle.

PC yeniymiş, silgi falan çok detaya girmene gerek yok. Termal macunu kontrol et, bitmişse de en kısa zamanda sür.

Süpürgeyle temizleyin fakat süpürgenin çekme gücünü en düşüğe alın (eğer böyle bir özellik varsa). Bende süpürgeyle temizledim daha bir sorun yaşamadım. Fakat çok yakına sokup yüksek bir güçte kullanmayın. Süpürge yerine kompresör kullanmak daha iyi olacaktır.
Süpürgemiz direk çekiyor fakat tüylü bir sapı var onu kullanabilirmiyimki?
İşlemci, ekran kartı, RAM çıkar.
Elektrikli süpürgenin başını çıkarıp görünür tozları temizle.
Kuru mikrofiber bez ile görünür tozları temizle.

PC yeniymiş, silgi falan çok detaya girmene gerek yok.

Altta olduğu için çok toz birikti hatta şöyle açıklayayım ilk aldığım zamanlar GTA 5 de GPU 64, CPU 60, FPS 85 iken şimdi GPU 73, CPU 70, FPS 71 ve hava sıcaklıkları neredeyse aynıydı 26,28.

Süpürgemiz direk çekiyor fakat tüylü bir sapı var onu kullanabilirmiyimki?

Altta olduğu için çok toz birikti hatta şöyle açıklayayım ilk aldığım zamanlar GTA 5 de GPU 64, CPU 60, FPS 85 iken şimdi GPU 73, CPU 70, FPS 71 ve hava sıcaklıkları neredeyse aynıydı 26,28.
Termal macun yenileyin, bilgisayarınızı temizleyin. Eski haline dönecektir.

Geri
Yukarı