Bilgisayarı ne zaman alınmalı?

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayar almak istiyorum sizce ne zaman almalıyım?
Seçimden önce mi yoksa seçimden sonra mı? Cevaplarsanız sevinirim.
Eğer bir elektronik ürün alacaksan HEMEN Almalısın. "ucuzlasın sonra alırım" DEMEE, Hemen al. Yoksa çok fazla pişman olursun.

HP victus gaming 16 aldım 2 ay sonra 1k indirim geldi.
Teknolojik ürünler TRde tamamen kumar, ya alırsın indirim gelir ya da indirim beklersin zam gelir.

Paranı dolara koy ki seçimden önce sonra derdin olmasın. Seçim zamanı bozdur en kötü daha iyisini al.

Hemen al. Türkiye'de bir ürünü almak için beklemek, fiyatının düşmesini beklemek en mantıksız şeydir. Aşırı enflasyon ve dolar kurunun sürekli yukarı yönlü olması dolayısıyla, ek olarak da sürekli ürünlere ek vergiler gelmesi vesilesi ile bu gün 10 liraya alacağın bir ürünün yarın 12 lira olmaması gibi bir ihtimal yok. 3 sene önce arkadaşa 4 bin liraya bilgisayar aldım, aynı özelliklerdeki bilgisayarı 2 sene sonra başka bir arkadaşıma 8 bin liraya aldım. Şu an yine aynı özellikli o bilgisayarın fiyatı 14-16 bin lira arasında.

Eğer seçim sonrasına bırakırsan baya zarar edersin. Şu an ki iktidar doları düşürmek/sabit tutmak için hiç bir şey yapmıyor, yaptıkları tek şey piyasaya bolca dolar sunup doların sabit kalmasını sağlamak ki bu bile gördüğümüz gibi etkisiz kalıyor (bir kaç ay önce 18.80 civarı olan kur şu an 19.19 lira ve 19 lirayı geçtikten sonra 20 kuruş daha artması sadece bir hafta sürdü. Şimdi diyelim ki iktidar değişecek, eğer değişirse büyük bir ihtimalle merkez bankası dolar kaybetmesin diye dolar satışını yavaşlatacak, bu da doların yükselmesine sebep olacak 1 lira civarı belki 2 lira civarı. Uzun dönemde, muhalefetin dediklerine göre yapılacak yatırımlar, üretim ve ihracata dayalı etki ile uzun dönemde dolar kuru aşağılara doğru çekilecektir yavaş yavaş. Fakat seçim sonrası eğer muhalefetin kazandığı duyurulduğunda, yabancı ülkeler için biraz daha demoktarik yönetim gözüyle bakıldığından, ertesi gün ve hafta dolar kurunda hafif bir gerileme olacaktır ama başta da dediğim gibi para politikası ile yükselmeye tekrar devam edecektir. İktidar kazanırsa peki ne olur, bildiğiniz gibi dolar yükselmeye devam edecektir. Belki seçimden 2 hafta öncesine kadar ve seçim sonrası 1 hafta sonraya kadar dolar da gerileme görülebilir geçici olarak, seçim psikolojisi ile ama o kadar kısa bir sürede de senin alacağın ürünün fiyatı düşmez. Adamlar yüksekten aldığı kurdan elindeki ürünleri satıp stok tüketecek ki daha düşük kur ile yurt dışından yeni stok temin etsinler. Ha bilmediğimiz bir şey daha var, o da adam belki o stoğu aldığında 17.8 den aldı ve şu an dolar 19.19, dolar düştü 18.50 oldu diyelim ve elindeki stok da bitti yeni stok geçecek, bu sefer adam 18.5 den stok çekecek ve aslında sen doların düştüğünğ görmüş olsan bile adamın önceki aldığı fiyattan şimdiki aldığı fiyat daha fazla olacağından yine zararda olacaksın.

Özet: Paran varsa düşünme bile al geç.

Vallahi ben dün gece İtopya'dan monitör sipariş edecektim monitöre gözümün önünde 2 bin TL zam geldi. Elinde imkan varsa direkt yapıştır. Zamlar yolda.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı