Bilgisayarı özelleştirmek modifiye etmek

DjeromB.

Hectopat
Makaleler
1
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Geçen yaz kendime bir sistem topladım F/P ağırlıklı. Şimdi ise bu sisteme hem biraz daha performans hem de biraz görsellik katmak istiyorum. Sistem özelliklerim:
Anakart - MSI B450 GAMING Plus.
İşlemci - AMD Ryzen 5 3600.
Ekran kartı - MSI RTX2060 Ventus OC.
RAM-Corsair Vengeance LPX 3200MHz 2x8GB.
Kasa-Cooler Master MB501L.
Sizlerden ricam kullanım deneyiminiz olan veya kalitesi hakkında şüphe duymadığınız M.2 SSD, RGB M.2 SSD soğutucusu, RGB işlemci soğutucu, RGB ekran kartı braketi, neon PSU kabloları, kasa için RGB LED şerit, yüksek hava akışlı 12CM RGB kasa fanı vb. gibi bilgisayarımı özelleştirip modifiye edebileceğim parçalar önermeniz. Yukarıda yazılanların haricinde kasa için görsellik veya işlevsellik sunabilecek başka aparatlar da önerebilirsiniz. Teşekkür ederim 😊.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu saydıklarından ziyade ekran kartını geliştirsen nasıl olur? Eğer bütçen varsa ekran kartına 1000-1500TL kadar ekleyip 2070 Super vesaire alabilirsin.

Tavsiyelere gelecek olursak, fan olarak Corsair tercih et. Yeni çıkarttığı PRO RGB fanlar gayet iyi. Şerit olarak MSI veya Dark tercih edebilirsin. Kule tipi soğutucu olarak Cooler Master MA410P, sıvı soğutma olarak NZXT Kraken veya Corsair H100i Rgb Platinum önerebilirim. SSD olarak fiyat performans canavarı SX8200 Pro veya uzun ömürlü MP510 tercih etmelisin :) . (Bütçe çoksa Samsung 970 Evo olabilir.)

SilverStone PF360 ARGB 3x12cm Fan Intel & AMD Uyumlu 360mm Sıvı Soğutucu (SST-PF360-ARGB) - İşlemci Soğutucu - Overclock - Bilgisayar Bileşenleri (Sıvı soğutma)
US $8.31 22% OFF|Bilgisayar ve Ofis'ten Fanlar ve Soğutma'de Jonsbo V3 ARGB/RGB Video kartı standı ekran kartı destek çerçevesi şasi tutucu braketi 3 Pin 5V ARGB anakart 1 adet AliExpress'da (ARGB veya RGB alabilirsiniz, Türkiye'de hiç bulamadım)
Ek olarak MSI, AMD ve Corsair Stickerları alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı