Bilgisayarı PSU'dan kapatmak zararlı mı?

Parçaların başına birşey gelince dakikalarca beklemeyi öğrenirler PC keyfinden kapanmıyor sanki işlem yapıyor işte bırak ne acelen var sen nereye gidersen git o işi bitince kapanır

Parçaların başına birşey gelince dakikalarca beklemeyi öğrenirler PC keyfinden kapanmıyor sanki işlem yapıyor işte bırak ne acelen var sen nereye gidersen git o işi bitince kapanır
Zaman zaman bende de oluyor, kapanma komutunu verdikten sonra 1-2 dakika bile sürebiliyor. Ellemiyorum kapanmasını bekliyorum veya işime devam ediyorum. Neticede komut verilmiş, sistem sıraya soktuğu işlemleri tamamladığında kapanacak. Müdahalede bulunmamak lazım.

Aynen öyle özellikle HDD için çok sıkıntılı ani güç kesintisi yüzünden 3 tane diskten oldum zamanında SSD için bile tehlikeli fakat HDD bölümleri bozuluyor.

Peki bu ilk seferden kaynaklı hasar oluşur mu oluşursa da hasarın tespiti nasıl yapılır biliyor musunuz?

Peki bu ilk seferden kaynaklı hasar oluşur mu oluşursa da hasarın tespiti nasıl yapılır biliyor musunuz?
Diskinize sağlık testi uygulayın, yük altında diğer bileşenleri kontrol edin. Voltaj değerleri, sıcaklıklar ve performansta bir farklılık yoksa sorun yoktur. Sadece tekrarlamamaya özen gösterin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…