Bilgisayarı render gibi programlar için kiralamak

EjderLefLef

Hectopat
Bilgisi olan arkadaşlardan birkaç konuda yardımlarını rica ederim.

Evdeki bilgisayarı web veya bulut üzerinden render tarzı programlar için ya da ona benzer programlar için kiralamaya verebiliyor muyuz? Mesela gün için açık kalarak istenilen işlemlerin yapabileceği bir platform var mı? Ya da size render için dosya gönderip siz sadece program ile render yapabileceğiniz bir platform.
Bu tipte sanki mining yapar gibi bilgisayarı sürekli kullandırabiliyor muyuz acaba?

Bilgisi olan arkadaşlardan birkaç konuda yardımlarını rica ederim.

Evdeki bilgisayarı web veya bulut üzerinden render tarzı programlar için ya da ona benzer programlar için kiralamaya verebiliyor muyuz? Mesela gün için açık kalarak istenilen işlemlerin yapabileceği bir platform var mı? Ya da size render için dosya gönderip siz sadece program ile render yapabileceğiniz bir platform.
Bu tipte sanki mining yapar gibi bilgisayarı sürekli kullandırabiliyor muyuz acaba?

Böyle farmlar var ama para kazanamazsınız hele sadece 1 sistemle imkansız yani kazanılsa bile kazanamazsınız. Ama mesela sheep it diye bir yer var orada render alıp puan kazanıyorsunuz sonra o puanlarla kendi projenizi renderletiyorsunuz diğer insanlara bu sayede 200 kare renderlemek 2 3 kareyi renderlediğiniz sürede bitiyor mesela

Böyle farmlar var ama para kazanamazsınız hele sadece 1 sistemle imkansız yani kazanılsa bile kazanamazsınız. Ama mesela sheep it diye bir yer var orada render alıp puan kazanıyorsunuz sonra o puanlarla kendi projenizi renderletiyorsunuz diğer insanlara bu sayede 200 kare renderlemek 2 3 kareyi renderlediğiniz sürede bitiyor mesela.

Zaten öyle çok büyük paralar kazanmak gibi bir amacım yokta en azından evdeki bilgisayar boşta durmasın ayrıca iyi bir düzen olursa birkaç sistem daha koyarım diye düşünmüştüm. Bazı renderlerin saatler sürdüğünü bu yüzden dışarıya iş verebileceklerini düşünmüştüm. Bende buradan yola çıkarak acaba bir şeyler yapabilir miyim diye düşünmüştüm. Ya da web üzerinden olmasa da direk dosya alıp onu renderlamak tarzında da olabilir. Ama tabii onda biraz daha programı bilmek gerekecek sanırım.

Ekran kartlı sunucular bu ara iyi gidiyor. Sende GPU Server olarak kiraya verir, her kiralayan adam için sıfırdan işletim sistemi yükler verirsen kazanç sağlarsın.

Ancak internet hız burada önemli bir etken 10 mbps upload internet ile olacak iş değil maalesef.

Ekran kartlı sunucular bu ara iyi gidiyor. Sende GPU server olarak kiraya verir, her kiralayan adam için sıfırdan işletim sistemi yükler verirsen kazanç sağlarsın.

Ancak internet hız burada önemli bir etken 10 Mbps upload internet ile olacak iş değil maalesef.

Hangi sunucular nasıl bakabilirim acaba?

Geri
Yukarı