Bilgisayarı şarja takmadan çalıştırınca açılıp kapanıyor

Profesör01

Hectopat
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
PLEXTOR PX-128S3G
Ekran kartı
NVİDİA GeForce GTX 1050 4GB
İşlemci
İntel i7 7700-HQ
Casper Excalibur g850.7700 bilgisayara sahibim bilgisayarım biraz eski bazen şarja takmayı unutarak çalıştıyorum ve bunu yaptığımda açılıp bir süre sonra kapanıp tekrar açılıyor ve tekrar kapanıyor. Bu bir süre daha devam ettikten sonra şarja takınca kullanabiliyorum. Bugün şarja takıp açtığımda ise açılıp kapanıp tekrardan sorun olmadan açıldı. Bunun sebebi nedir neden böyle oluyor bunu yaşayan biri yardımcı olabilir mi?

1653727219342.png

Piliniz eski sağlığına sahip olmadığı için bu şekilde sorun yaşıyorsunuz. Pili değiştirmek sorunu çözecektir, ama bence gerek yok.
Bencede. Ben eski bilgisayarımı yalnızca şarjda kullanıyordum. Sizde öyle yapabilirsiniz.

Casper Excalibur g850.7700 bilgisayara sahibim bilgisayarım biraz eski bazen şarja takmayı unutarak çalıştıyorum ve bunu yaptığımda açılıp bir süre sonra kapanıp tekrar açılıyor ve tekrar kapanıyor. Bu bir süre daha devam ettikten sonra şarja takınca kullanabiliyorum. Bugün şarja takıp açtığımda ise açılıp kapanıp tekrardan sorun olmadan açıldı. Bunun sebebi nedir neden böyle oluyor bunu yaşayan biri yardımcı olabilir mi?

Eki Görüntüle 1401515
Hocam bataryanın ömrü %32 kalmış. Ölümü pek de uzak bir tarihte olmaz...

Hocam garantisi bitti 4 yıldır aktif olarak kullanıyorum para isterler büyük ihtimal bataryayı değiştirmeden bilgisayarı sağlıklı bir şekilde kullanmanın yolu nedir?
şarja takılı olarak laptop'u kullanmaya devam edin.

Hocam garantisi bitti 4 yıldır aktif olarak kullanıyorum para isterler büyük ihtimal bataryayı değiştirmeden bilgisayarı sağlıklı bir şekilde kullanmanın yolu nedir?

Sağlıklı bir şekilde kullanamazsınız şu an. Zaten sağlık mağlık kalmamış bilgisayarda.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı