Bilgisayarı sıfırlamak ile USB ile formatın farkı nedir?

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. Bilgisayarı sıfırlamak ile USB format atmanın farkı nedir? USB formatın daha iyi olduğunu biliyorum fakat ne gibi avantajları ve ne gibi farklari var merak ediyorum.

Sıfırlamak, işletim sistemini fabrika ayarlarına döndürmekken; geleneksel format, işletim sistemini silip yeniden kurmaktır.
Edit: Geleneksel format, sıfırlamaya göre çok daha hızlı bir işlemdir.

Merhaba. Bilgisayarı sıfırlamak ile USB format atmanın farkı nedir? USB formatın daha iyi olduğunu biliyorum fakat ne gibi avantajları ve ne gibi farklari var merak ediyorum.

Sıfırlama çok uzun sürer ve buna rağmen dosyalar bazen silinmeyebilir. Format ise işletim sistemini baştan yükler sıfırlamaya göre daha kısa ve daha verimlidir ve dosyaların tamamı silinir.

Windows'un sifirlama ozelligi iyi calismiyor. Sifirlanirken aniden hata verip Windows'u daha cok bozabilir. Yani biraz riskli ve aşırı uzun surer USB bellekteki formata kiyasla. Sifirlandiktan sonra daha kotu performans verebilir. Ama USB ile temiz kurulum yaparsaniz Windows dosyalari, Windows'un kendisi yenilenmis olacagindan dolayi daha temiz ve sorunsuz olur. Ihtiyac varsa sifirlama is gorebilir tabii ki mesela USB bellek yoksa.

Geri
Yukarı