Bilgisayarı telefon ile çalıştırın: Wolow wake on LAN

Makaleler
4
Daha fazla  
Ne kadar işe yarar bilinmez ama ben beğendim diyebilirim. Uygulama adı Wolow Wake on LAN. Uygulama bilgisayarımıza internet üzerinden ulaşıp açmaya yarıyor.
Nasıl yapacağımıza gelelim...

1. Adım: Telefonumuza uygulamayı indiriyoruz.
2. Adım: Bilgisayarın arama yerine "CMD" yazıp komut yöneticisini yönetici olarak çalıştırıyoruz.

ve yukarıdaki kodu yazıyoruz. (ipconfig -all)

Şimdi karşımıza şöyle bir ekran gelecek (Değerleri çekmedim sizde sayılar olacak.):

3. Adım: Telefonumuzdan uygulamayı açıyoruz.

Ben İOS üzerinden işlem yapacağım android için de geçerli diye düşünüyorum.

Ana ekranımız böyle.
"Select Device" kısmına tıklıyoruz.

Bu ekran geldi ilk defa indirdiğimiz için burada bir cihaz yok. Şimdi uygulamaya cihazı tanıtmalıyız.
"Add Device" kısmına tıklıyoruz.

Ardından bu ekran geldi. Şimdi CMD'nin bize vermiş olduğu değerlerden yararlanacağız.

Name kısmına: Host Name'yi yazıyoruz.
MAC Address kısmına: Physical Address'i.
IP Address'e: IPV4 Address'i.
Ping Address'e: Link-local IPV6 Address'i.

Port kısmını ben öğrenemedim ama genellikle 9 oluyormuş. 9 yazın. Olmaz ise aşağı doğru düşürün.(9, 8, 7...)

Bu değerleri yazdıktan sonra, "Add" kısmına basın.

İşlemlerimiz bu kadar. Bilgisayarınızı kapatın ve ekrandaki düğmeye basın. Bilgisayar bir yanlışlık yok ise çalışacaktır.

Yararlı olabildiysem ne mutlu bana. İyi forumlar...
Not: Her cihazda çalışmıyor. WoL özelliği olması lazım BIOS'da.

Son düzenleme:
Bunun için konu açacakken ilaç gibi geldi
Elinize sağlık.

Hepsini doğru yaptım ama çalışmıyor, anakart: B450M S2H. Edit: Sorun çözüldü, telefonumda aynı ağa bağlı değilmişim.

Son düzenleme:
Ben de ekleme yapayım, çalışması için ErP ayarının da kapalı olması gerek, yani ErP özelliğini kullanıyorsanız WoL'dan yararlanamazsınız.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…