Bilgisayarı temizledikten sonra ekran gelmiyor

By.Caus

Kilopat
Daha fazla  
Resimlerde olduğu gibi her şeyi yerine taktım temizledikten sonra ama ekran gelmedi. BIOS pilini de çıkarıp bekledim, öyle taktım ama sonuç yine sıfır. Nedeni nedir?

Dosya Ekleri

• IMG_20220313_112827.jpg
    IMG_20220313_112827.jpg
    87,9 KB · Görüntüleme: 60
  • IMG_20220313_112816.jpg
    IMG_20220313_112816.jpg
    195,2 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'ler silgi ile silinir. Bunda bir sorun yok. BIOS pilini ve 24 pinlik PSU kablosunu ve 4 pinlik CPU bağlantısını çıkarın. Sistemin Power tuşuna 10 kez basın. Sonra tekrar deneyin.

Temizlerken hava tuttun mu? Eğer tuttuysan fanların dönmesini engelledin mi?
İşlemci soğutucusunu söktüysen termal macunu yeniledin mi?
PSU'ya hava tuttun mu? Tuttuysan yanık kokusu geldi mi?
Eğer söktüysen Power on, reset gibi bağlantıları anakarta tekrar doğru şekilde bağladın mı?
RAM'leri sökerek teker teker dener misin?
Anakarta VGA kablosunu bağladın mı? (monitör ile anakart arasında)
HDD bağlantılarını doğru yaptın mı?

RAM'ler silgi ile silinir. Bunda bir sorun yok. BIOS pilini ve 24 pinlik PSU kablosunu ve 4 pinlik CPU bağlantısını çıkarın. Sistemin Power tuşuna 10 kez basın. Sonra tekrar deneyin.

Temizlerken hava tuttun mu? Eğer tuttuysan fanların dönmesini engelledin mi?
İşlemci soğutucusunu söktüysen termal macunu yeniledin mi?
PSU'ya hava tuttun mu? Tuttuysan yanık kokusu geldi mi?
Eğer söktüysen Power on, reset gibi bağlantıları anakarta tekrar doğru şekilde bağladın mı?
RAM'leri sökerek teker teker dener misin?
Anakarta VGA kablosunu bağladın mı? (monitör ile anakart arasında)
HDD bağlantılarını doğru yaptın mı?
İşlemci pinleri eğrilmişti nemli havlu ile silerken ondan olabilme ihtimali var mıdır?

Hocam PSU açık değil mi? İşlemci pinleri eğilmiş olsa bile kasaya güç gelmesi lazım sonuçta fanlar vs. dönmesi lazım. Pinler eğilmişse BIOS'ta takılır.

İşlemci pinleri eğrilmişti nemli havlu ile silerken ondan olabilme ihtimali var mıdır?
İşlemciyi nemli havlu ile silmek nasıl bir mantık? İşlemcinin sadece üstündeki termal macun kalıntısını alırsın onu da tiner veya aseton ile, bir tutam pamukla, kulak çöpüyle vs silersin.

Pinleri de eğrildiğine göre, anakarta temas etmiyor, sonuç oalrak da bilgisayar açılmıyor bu kadar basit işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı