"Hiçbir şey yapmamak" durumu nasıl çözülür?

Ben de sizin adınıza sevindim. Ben sanırım hiç istemeyeceğim bir durumun içerisine giriyorum. Konuştuğum biri var iyi arkadaşız ama zaman geçtikçe sanki ondan hoşlanmaya başlıyorum. Ama bunu istemiyorum. Sürekli kafamı meşgul edecek çünkü. Açıkçası bu durumun içerisinden ben de hemen çıkmak istiyorum.
Hocam bunu durdurmanın bir yolu olduğunu sanmıyorum. Evet sürekli kafanızı yoracak, meşgule edecek ve bir süre sonra bedeninizin adeta "yaşlandığını" hissedeceksiniz. En azından bende böyle oldu. Ben her ne kadar "düzeldim" desem de hâlâ düşünüyorum işte yapacak bir şey yok o kadarına da. Sadece içim rahatladı ama gerçekten buna ihtiyacım varmış :D Eğer hoşlandığınızı hissediyorsanız muhtemelen onu unutturabilecek biri hayatınıza girmediği sürece o kişiyle konuşmaya devam etmeseniz bile aklınızda kalır.

Hocam bunu durdurmanın bir yolu olduğunu sanmıyorum. Evet sürekli kafanızı yoracak, meşgule edecek ve bir süre sonra bedeninizin adeta "yaşlandığını" hissedeceksiniz. En azından bende böyle oldu. Ben her ne kadar "düzeldim" desem de hâlâ düşünüyorum işte yapacak bir şey yok o kadarına da. Sadece içim rahatladı ama gerçekten buna ihtiyacım varmış :D Eğer hoşlandığınızı hissediyorsanız muhtemelen onu unutturabilecek biri hayatınıza girmediği sürece o kişiyle konuşmaya devam etmeseniz bile aklınızda kalır.
Ben tam olarak aşık oldum diyemem ama o yöne doğru gittiğini hissediyorum. Umarım korktuğum başıma gelmez.

Aynı şey bende de var. İçimde istek var fakat bir türlü o işe başlayamıyorum. Başlasam eminim ki devamı gelecek.
Ben başlayamıyordum, başlasam bırakıyordum. Zaman gösterecek gerçekten düzelip düzelmediğimi. Hiçbir çözüm yöntemim yok buna dair gerçekten. Mesela ben arkadaşlarımla etkinlikler yapmayı severim ve bir engel olmadığı sürece içimdeki "bir şeyler yapma isteği" gitmez. "Pozitif olmaya çalışın.", "Spor yapın", "Yürüyüş yapın" ve benzeri öneriler verilir genelde bizimki gibi sıkıntı yaşayan insanlara. Bunlar gerçekçi öneri değil, sen o kişiye şu anki duruma gelmesini neden olmasına neden olan şeyi vermediğin sürece asla düzelmeyecek. Bu yüzdende öneri veremiyorum çünkü bunları bende denedim ve en ufak işe yaradıysa yani :D

Ben tam olarak aşık oldum diyemem ama o yöne doğru gittiğini hissediyorum. Umarım korktuğum başıma gelmez.
O yöne gitmesi sıkıntı bir tık. Umarım o kişide sizin için aynı şeyleri düşünüyordur yoksa gerçekten sağlam mentali olmayan biri batar gider bu düşüncelerle.

Ben başlayamıyordum, başlasam bırakıyordum. Zaman gösterecek gerçekten düzelip düzelmediğimi. Hiçbir çözüm yöntemim yok buna dair gerçekten. Mesela ben arkadaşlarımla etkinlikler yapmayı severim ve bir engel olmadığı sürece içimdeki "bir şeyler yapma isteği" gitmez. "pozitif olmaya çalışın.", "spor yapın", "yürüyüş yapın" ve benzeri öneriler verilir genelde bizimki gibi sıkıntı yaşayan insanlara. Bunlar gerçekçi öneri değil, sen o kişiye şu anki duruma gelmesini neden olmasına neden olan şeyi vermediğin sürece asla düzelmeyecek. Bu yüzdende öneri veremiyorum çünkü bunları bende denedim ve en ufak işe yaradıysa yani :D

Hocam, ne yaşadığımızı sadece biz biliyoruz onlar bizim hayatımızı yaşamadığı için böyle öneriler veriyorlar. Bende bunlara benzer öneriler vermiştim çünkü ben de işe yaramıştı ama öz güven konusunda. Fakat erteleme ve mükemmellik konusunda sınıfta kaldım :D. Cesaret edip bir türlü o işi yapamıyorum ve çözüm yöntemi de yok. Yani spesifik olarak şunu yap çözülür bunu yap çözülür diye bir şey yok hocam :D. Kızla mı konuşacaksın? Cesaretini topla ve git konuş. Bir insana canın mı sıkıldı? Cesaretini topla ve git onun yüzüne söyle. Söylemesi kolay ama uygulama da ne çektiğimizi bir kendimiz biliyoruz vallahi :D.

Yaklaşık 1 haftadır işe girmek için bir adamı arayacaktım erteleye erteleye bu zamana kaldı hala daha erteliyorum :D. Ne yapacağım konusunda da fikrim yok. Cesaretimi toplayıp konuşmam gerekecek yine herhalde :D.

Hocam, ne yaşadığımızı sadece biz biliyoruz onlar bizim hayatımızı yaşamadığı için böyle öneriler veriyorlar. Bende bunlara benzer öneriler vermiştim çünkü ben de işe yaramıştı ama öz güven konusunda. Fakat erteleme ve mükemmellik konusunda sınıfta kaldım :D. Cesaret edip bir türlü o işi yapamıyorum ve çözüm yöntemi de yok. Yani spesifik olarak şunu yap çözülür bunu yap çözülür diye bir şey yok hocam :D. Kızla mı konuşacaksın? Cesaretini topla ve git konuş. Bir insana canın mı sıkıldı? Cesaretini topla ve git onun yüzüne söyle. Söylemesi kolay ama uygulama da ne çektiğimizi bir kendimiz biliyoruz vallahi :D.

Yaklaşık 1 haftadır işe girmek için bir adamı arayacaktım erteleye erteleye bu zamana kaldı hala daha erteliyorum :D. Ne yapacağım konusunda da fikrim yok. Cesaretimi toplayıp konuşmam gerekecek yine herhalde :D.
Şey diyormuşum"Konuşunca ne olacak en fazla iş olmaz" :D Başkasına söylerken çok kolay geliyor. Dediğiniz gibi cesaret büyük bir etken.

Şey diyormuşum"konuşunca ne olacak en fazla iş olmaz" :D başkasına söylerken çok kolay geliyor. Dediğiniz gibi cesaret büyük bir etken.

Evet hocam söylemesi kolay geliyor cidden. Ama o kişi açısından düşündüğünde ona göre dünyanın en zor şeyi. Ben de en basit konuda takılı kaldım :D.

@Visionary hocam benden adam olmaz galiba :D Dün size yazdım aynı gece kafamda tekrardan kurmaya başladım. Bu seferde "ya yurt dışından döndüğü zaman konuşursak ve bir şansım olursa" diye kafayı yemeye başladım. Ve tahmin edin ne oldu? Diyeti bozdum. Sanırım dopaminle alakalı. Beynim o kız yanımda olmadığı için dopamini, isteği, zevki (+18 zevkten bahsetmiyorum, eğlence, mutluluk vb.) alamadığı için sevdiğim yemekleri yememi istiyor. Araştırdım ve gerçektende böyle bir durum varmış. Tabii ki yine çözüm yok. Öyle bir iraden olmalı ki, o yemeği yemeyip, müzik dinliyorsan dinleyemip ve canın ne kadar sıkılırsa sıkılsın öyle kalmak gerekiyor. Bendede yok işte :D

@Visionary hocam benden adam olmaz galiba :D Dün size yazdım aynı gece kafamda tekrardan kurmaya başladım. Bu seferde "ya yurt dışından döndüğü zaman konuşursak ve bir şansım olursa" diye kafayı yemeye başladım. Ve tahmin edin ne oldu? Diyeti bozdum. Sanırım dopaminle alakalı. Beynim o kız yanımda olmadığı için dopamini, isteği, zevki (+18 zevkten bahsetmiyorum, eğlence, mutluluk vb.) alamadığı için sevdiğim yemekleri yememi istiyor. Araştırdım ve gerçektende böyle bir durum varmış. Tabii ki yine çözüm yok. Öyle bir iraden olmalı ki, o yemeği yemeyip, müzik dinliyorsan dinleyemip ve canın ne kadar sıkılırsa sıkılsın öyle kalmak gerekiyor. Bendede yok işte :D
Sizi engellememiş miydi?

Hocam ben de kafaya takan birisiyim ama o kadar takmak da istemiyorum. Ve takmamaya özen gösteriyorum zaten şu an iyi arkadaşız ben o kadar kötü bir durumda değilim :)

Evet ama Erasmus projesi için gitti, 12. sınıfım şu an.
Sizi engellediyse neden bu kadar takıyorsunuz ki? Özür dilerim ama sizi istemiyor gibi duruyor. Mesela ben ilk birinden hoşlandığım zaman 9. sınıftaydım. Sevdiğimi söylemediğim zaman böyle bu kadar kafama takıyordum hatırlıyorum. Sonra açıldım ve ret yedim. Ve sonra da unuttum.

Yeni konular

Geri
Yukarı