Bilgisayarı temizledikten sonra ekrana görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan Oghun
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 289

Oghun

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Los Santos
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
15 GB
Ekran kartı
RX 6500XT
Anakart
A320
İşlemci
Ryzen 5 5500
Kasada çok toz vardı bende hazır müsaitim diye kasayı temizleyeyim dedim. Kolonya bez kulak çubuğu kullandım. Parçalara zararda vermedim. Her şeyi geri taktım bilgisayarın tuşuna basıyorum açılıyor ama monitöre klavye mouse tepki vermiyor. RAM'lerin yerini de değiştirdim daha ne yapmalıyım. Ekran kartını da söküp taktım.

Dosya Ekleri

• IMG_4437.jpeg
    IMG_4437.jpeg
    176,5 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_4434.jpeg
    IMG_4434.jpeg
    141,8 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_4431.jpeg
    IMG_4431.jpeg
    157,1 KB · Görüntüleme: 45
Kasada çok toz vardı bende hazır müsaitim diye kasayı temizleyeyim dedim. Kolonya bez kulak çubuğu kullandım. Parçalara zararda vermedim. Her şeyi geri taktım bilgisayarın tuşuna basıyorum açılıyor ama monitöre klavye mouse tepki vermiyor. RAM'lerin yerini de değiştirdim daha ne yapmalıyım. Ekran kartını da söküp taktım.

Hocam sorun ya ekran kartı ya da PSU'da çünkü monitöre ekran gelmemesi "genellikle" ekran kartından ya da psudandır ama tam bir şey söylemek yine de zor.

Bir şey demek zor olsa da bilgisayarcıya götürmen gerekebilir.

Bir şey demek zor olsa da bilgisayarcıya götürmen gerekebilir.

Hocam bunu dedim fakat RX 6500 XT'nin kablolarını elbette bilmiyorum nasıldır fakat sanırsam ekran kartının birkaç kablosu takılı değil. Görünene göre.

Hocam şu ekran kartına takılan siyah sarı kablolardan 2 veya 3 tane olması gerek acaba değiştirip dener misiniz ve mümkünse azıcık ittirin çünkü girmesi biraz zor (eğer ki abartılı kuvvet uygularsanız ekran kartınıza bir şey olabilir sorumlusu ben değilim).

Hocam şu ekran kartına takılan siyah sarı kablolardan 2 veya 3 tane olması gerek acaba değiştirip dener misiniz ve mümkünse azıcık ittirin çünkü girmesi biraz zor (eğer ki abartılı kuvvet uygularsanız ekran kartınıza bir şey olabilir sorumlusu ben değilim).

Hocam 1 tane giren kablo vardı onu da söküp tekrardan iyice taktım.

RAM'leri söküp tekrardan takar mısın? Temizlerken dokundunuz mu RAM'lere.

Temizlerken dokunmadım ama yine de RAM'leri söküp silgiyle temizledim bir de yerlerini değiştirdim hala aynı bilgisayar.

Hocam 1 tane giren kablo vardı onu da söküp tekrardan iyice taktım.

Temizlerken dokunmadım ama yine de RAM'leri söküp silgiyle temizledim bir de yerlerini değiştirdim hala aynı bilgisayar.

Hocam tam emin olmasam da sorun PSU kaynaklı gözüküyor benim önerim güvendiğiniz bir bilgisayarcıya bir göstermeniz ekran kartı fanlarınız dönüyor mu bilgisayar başladığında?

Hocam tam emin olmasam da sorun PSU kaynaklı gözüküyor benim önerim güvendiğiniz bir bilgisayarcıya bir göstermeniz ekran kartı fanlarınız dönüyor mu bilgisayar başladığında?
Hocam öncedende şimdide ekran kartı fanın dönmüyordu şimdide dönmüyor.Göstereceğim doğru düzgün bilgisayarcıda yok.

Fan belirli bir sıcaklığa gelince dönmeye başlıyordu öyle hatırlıyorum.

Hocam önceden de şimdi de ekran kartı fanın dönmüyordu şimdi de dönmüyor. Göstereceğim doğru düzgün bilgisayarcıda yok.

Fan belirli bir sıcaklığa gelince dönmeye başlıyordu öyle hatırlıyorum.

Hocam o zaman öncelikle sistemdeki tüm bağlantıları kontrol edin bir yerde yanlış yapmış olma ihtimaliniz var olabilir eğer ki hiçbir sıkıntı göremiyorsanız daha aklıma maalesef bir şey gelmiyor bir ihtimal HDMI kablonuzda bir sıkıntı olabilir ancak bu klavye ve fareye elektrik gelmemesini açıklamaz.

Hocam o zaman öncelikle sistemdeki tüm bağlantıları kontrol edin bir yerde yanlış yapmış olma ihtimaliniz var olabilir eğer ki hiçbir sıkıntı göremiyorsanız daha aklıma maalesef bir şey gelmiyor bir ihtimal HDMI kablonuzda bir sıkıntı olabilir ancak bu klavye ve fareye elektrik gelmemesini açıklamaz.

Hocam iftardan sonra bir daha söküp takacağım olmazsa mecbur bilgisayrcı yolu gözüktü demektir.

Geri
Yukarı