Bilgisayarı temizledikten sonra mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

archeowp

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
8GB DDR4 2400mhz
SSD veya HDD modeli
120GB kingston
Ekran kartı
amd rx570 4gb
Anakart
asus prime h310m-f r2.0
İşlemci
i3 9100f
Birkaç gün önce bilgisayarımın içi çok kirlendiği için kendi imkanlarımla temizledim. Temizledikten sonra her şeyi kurdum fakat ekrana görüntü gelmiyordu. Bugün BIOS pilini de çıkar tak yaptım bilgisayarım çalışmaya başladı fakat birkaç defa mavi ekran hatasıyla karşılaştım. BIOS pilini ikinci kez çıkar tak yaptım ve bilgisayarımı açtığımda.
Mavi ekran hatası almıyordum fakat CS:GO girdiğimde ekran dondu kaldı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayar şu an donuk şekilde mi? Kapatıp açamıyor musunuz?

RAM'lerinizde sıkıntı var.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve şu komutları yazın:
sfc /scannow
DISM.exe /Online /Cleanup-image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Memtest86 ile RAM testi yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS sürümünüz güncel değil. Aşağıda verdiğim linkten sürücülerinizi ve BIOS'unuzu güncelleyin.

RAM'lerinizde sıkıntı var.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve şu komutları yazın:
sfc /scannow
DISM.exe /Online /Cleanup-image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Memtest86 ile RAM testi yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS sürümünüz güncel değil. Aşağıda verdiğim linkten sürücülerinizi ve BIOS'unuzu güncelleyin.
Memtest86 hariç dediklerinin hepsini yaptım. Memtest86 yı yapamamamın sebebi uygulamayı sürücüme düzgün şekilde yazmaması , hata verdi. FurMark'ın CPU burner eklentisini kullandım fanlarımdan çok ses geliyordu bir anda aynı hata ile karşılaştım ekran dondu kaldı.

Memtest86 hariç dediklerinin hepsini yaptım. Memtest86 yı yapamamamın sebebi uygulamayı sürücüme düzgün şekilde yazmaması , hata verdi. FurMark'ın CPU burner eklentisini kullandım fanlarımdan çok ses geliyordu bir anda aynı hata ile karşılaştım ekran dondu kaldı.
Nasıl bir hata alıyorsunuz tam olarak? RAM'leri test etmemiz lazım. Ekran görüntüsü vs. var mı?

Nasıl bir hata alıyorsunuz tam olarak? RAM'leri test etmemiz lazım. Ekran görüntüsü vs. var mı ?
Hayır ekran görüntüsü yok . Karşılaştığım hata bilgisayarı zorlayan bişey olduğu zaman direk kendini dondurması . CS:GO ' da yaşadım ve dediğim gibi FurMark'ın CPU burner eklentisi kullanırken yaşadım. Bu arada artık mavi ekran almıyorum.
RAM'leride bugün tekrardan test etmeyi deniyeceğim. Herhangi bir hata alırsam ekran görüntüsüyle buraya atarım.

Hayır ekran görüntüsü yok . Karşılaştığım hata bilgisayarı zorlayan bişey olduğu zaman direk kendini dondurması . CS:GO ' da yaşadım ve dediğim gibi FurMark'ın CPU burner eklentisi kullanırken yaşadım. Bu arada artık mavi ekran almıyorum.
RAM'leride bugün tekrardan test etmeyi deniyeceğim. Herhangi bir hata alırsam ekran görüntüsüyle buraya atarım.
Peki. Duyduğuma sevindim. İyi günler. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı