Bilgisayarı TV'ye bağlayınca ekran kalitesi düşüyor

AssassinSlayer

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Gemi Makine işletme mühendisliği öğrencisi
Maç izlerken HDMI kablosu ile bilgisayarı TV'ye bağlıyorum ancak görüntü kalitesi düşüyor, bunu arttırmanın ya da engellemenin bir yolu var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diyelim ki 1080P çözünürlükte 17" ekranda izliyorsunuz ve televizyona yani 37" ekrana geçtiniz. Bu durumda inç başına düşen piksel düşeceği için görüntü kalitesiz gelebilir. Bunu aynı videoyu telefonunuzdan ve bilgisayarınızdan aynı çözünürlükte izleyerek deneyebilirsiniz.

Sorun kablo veya farklı bir donanımda da olabilir ama bana bahsettiğim nedenden kaynaklı gibi geldi.

Diyelim ki 1080P çözünürlükte 17" ekranda izliyorsunuz ve televizyona yani 37" ekrana geçtiniz. Bu durumda inç başına düşen piksel düşeceği için görüntü kalitesiz gelebilir. Bunu aynı videoyu telefonunuzdan ve bilgisayarınızdan aynı çözünürlükte izleyerek deneyebilirsiniz.

Sorun kablo veya farklı bir donanımda da olabilir ama bana bahsettiğim nedenden kaynaklı gibi geldi.
Hocam sağ olasın yorumun için :D Ben de neden telefondan dizi izleyince bilgisayar monitöründen daha güzel geliyor diyordum. Demekki piksel yüzündenmiş :)

Dediğin doğru ama o zaman televizyonlardaki görüntü her zaman berbat olurdu, sadece bilgisayara bağladığında değil.

Televizyon ayarlarında oyun/futbol/HDMI veya benzeri bir görüntü modu varsa aktif edin, görüntü düzelecek ve bilgisayardaki canlılıkta görünecektir.

Geri
Yukarı