Bilgisayarı uzun süre açık bırakmak

Açık bırakmanın zararı yok. Eski dizüstüm genelde her gece açıktı ve indirme yapardı. Yaşayacağın sıkıntıları söyleyeyim. Termal macun hızlı kurur. Temizlemezsen fanlar bozuluyor. Ayrıca çok tozlanıyorlar. Bir de sabit diskin ömründen yiyor ama onlar öyle çok kısa ömürlü aygıtlar değildir. Mesela o hep açık olan dizüstümün sabit diski şu an hala çalışıyor. Üretim hatası nedeniyle ses sorunu var ama dert etmiyorum. Bu arada dikkat ederseniz sabit disk 654 gün açık kalmış! Ayrıca bu dizüstü hep pilsiz çalıştı buralarda da çok elektirik kesilir. Yaklaşık 100 kez kesilmiştir kullandığım süre boyunca.
Screenshot_80.png

Hiç bir şey olmaz demek geliyor içimden ama elektronik malzemeye güven olmaz, benim başıma bu zamana kadar hiç bir şey gelmedi, ama bu kimseye bir şey olmayacağı anlamına gelmez.

PC yeni demişsin eğer kaliteli ve güncel bir sistem ise iyi bir güç kaynağı almanı öneririm.

Silkroadcı kardeşlerim biz öyle bota falan koymazdık (gerçi fazla oynamadım ama). :D

Bu arada benim Çin malı PSU ile 42 gün açık bırakmışlığım var. :D

Açık bırakmanın zararı yok. Eski dizüstüm genelde her gece açıktı ve indirme yapardı. Yaşayacağın sıkıntıları söyleyeyim. Termal macun hızlı kurur. Temizlemezsen fanlar bozuluyor. Ayrıca çok tozlanıyorlar. Bir de sabit diskin ömründen yiyor ama onlar öyle çok kısa ömürlü aygıtlar değildir. Mesela o hep açık olan dizüstümün sabit diski şu an hala çalışıyor. Üretim hatası nedeniyle ses sorunu var ama dert etmiyorum. Bu arada dikkat ederseniz sabit disk 654 gün açık kalmış! Ayrıca bu dizüstü hep pilsiz çalıştı buralarda da çok elektirik kesilir. Yaklaşık 100 kez kesilmiştir kullandığım süre boyunca.
Eki Görüntüle 260801
O programın adı ne?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı