Bilgisayarı uzun süre açık bırakmak

• Konuyu başlatan Xed
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 2B

Xed

Hectopat
Başlıkta da belirttiğim gibi uzun süre açık bırakmak ekran kartına işlemciye veya başka bir sisteme zarar verir mi? Yanma kopma gibi durumlar söz konusu olabilir mi? Bilgili bir arkadaş detaylı bir şekilde açıklama yapıp beni aydınlatırsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir şey olacağını sanmıyorum. Çalıştığım iş yerinde kantar var ve iş yeri açıldığından beri bilgisayar hiç kapanmıyor. 4 seneden beri açık. Bilgisayar Intel Pentium, oldukça da dandik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7 olan iş yeri depo bilgisayarımız hiç kapanmıyordu. Belki aylardır. Bilgisayarınız 48 saatten fazla açık sıkıntı olabilir gibisinden bir uyarı veriyordu. Bu demek oluyor ki risk var. Tam açıklamasını hatırlamıyorum ama böyle bir şey görmüştüm o bilgisayarda.

Windows 7 olan iş yeri depo bilgisayarımız hiç kapanmıyordu. Belki aylardır. Bilgisayarınız 48 saatten fazla açık sıkıntı olabilir gibisinden bir uyarı veriyordu. Bu demek oluyor ki risk var. Tam açıklamasını hatırlamıyorum ama böyle bir şey görmüştüm o bilgisayarda.
Bizimki 4 seneden beri açık hiç böyle birşeyle karşılaşmadım hocam. Sadece haftada bir RAM'leri rahatlasın diye yeniden başlatıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı