Bilgisayarı yeniden başlatılmadığı sürece ses gelmiyor

Caner Çiriş

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar açık haldeyken kulaklığı taktığımda kulaklığı seçip onayladığım vakit ses aygıtı görünmüyor fakat takılı halde yeniden başlattığımda kulaklığı görüyor ve ses geliyor.
Aşama olarak anlatmam gerekirse önce bilgisayarı açıp kulaklığı takmam sonrasında da kulaklık takılı haldeyken bilgisayarı yeniden başlatmam lazım. Diğer türlü bilgisayara kulaklık takılı değilken açtıktan sonra taktığımda okumuyor.

Ek olarak belirtmek isterim ki jack girişli kulaklıklarda yaşıyorum bu sorunu. Dahili ses kartı olan USB girişli kulaklığımda sorun yaşamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart veya BIOS'un jack girişine takılan aletleri tanımasıyla ilgili bir sorun oluşmuş olabilir. Peki kulaklık takılıyken bilgisayarı kapatıp tekrar açarsanız kulaklık çalışıyor mu ?

Anakart veya BIOS'un jack girişine takılan aletleri tanımasıyla ilgili bir sorun oluşmuş olabilir. Peki kulaklık takılıyken bilgisayarı kapatıp tekrar açarsanız kulaklık çalışıyor mu ?
Evet çalışıyor . Zaten başka şekilde kullanamıyorum önce takıp sonra yeniden başlatmam lazım. Açık haldeyken çıkar-tak yaptığımda çalışmıyor.

Ben de aynı sorundan muzdaribim bilgisayar açıldığında jak girişinde takılı değilse takıp tekrar yeniden başlatmak gerekiyor ya da kapatıp açmak. USB uçlu bir kulaklığım var onda böyle bir sıkıntı yok istediğin zaman tak çıkar yap ayfıt geliyor. Ama jak girişli olanlarda sıkıntı var abi. Bilgisayarda Type-C girişi var gittim Type-C AUX dişi dönüştürücü aldım belki jak yuvasında temassızlık vardır falan diye yine olmadı. Sorun sürücüde olsa illa bir sürücü çalışırdı. Her yere bakıyorum bir sürü driver denedim en güncelini, bir eskilerini ama yok. Bilgisayarı çok ısınıyor diyerek garantiye verecektim bu sorunu da söyleyeceğim inşallah çözerler bakacağız. Bu arada bilgisayarım laptop Dell G3 15 3500.

Ben de aynı sorundan muzdaribim bilgisayar açıldığında jak girişinde takılı değilse takıp tekrar yeniden başlatmak gerekiyor ya da kapatıp açmak. USB uçlu bir kulaklığım var onda böyle bir sıkıntı yok istediğin zaman tak çıkar yap ayfıt geliyor. Ama jak girişli olanlarda sıkıntı var abi. Bilgisayarda Type-C girişi var gittim Type-C AUX dişi dönüştürücü aldım belki jak yuvasında temassızlık vardır falan diye yine olmadı. Sorun sürücüde olsa illa bir sürücü çalışırdı. Her yere bakıyorum bir sürü driver denedim en güncelini, bir eskilerini ama yok. Bilgisayarı çok ısınıyor diyerek garantiye verecektim bu sorunu da söyleyeceğim inşallah çözerler bakacağız. Bu arada bilgisayarım laptop Dell G3 15 3500.

Ben çözdüm, Windows'u temiz kurulum yaptım geçti. Sorun Windows'ta, laptopta değil.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı