Bilgisayarı yeniden başlatınca mavi ekran geliyor

Yilmaz777

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarım açıkken yeniden başlatınca masaüstü geldikten birkaç saniye sonra masmavi bir ekran geliyor ve PC o şekilde kalıyor. Kasadaki Restart tuşundan yeniden başlatınca düzeliyor ama ben bunun sebebini öğrenmek istiyorum. Yeniden başlatınca olduğundan eminim bu arada, başka türlü hiç olmuyor. Acaba olacak mı diye yeniden başlatıyorum, masaüstü geldikten kısa bir süre sonra mavi ekran geliyor.

Arkadaşlar, bilgisayarım açıkken yeniden başlatınca masaüstü geldikten birkaç saniye sonra masmavi bir ekran geliyor ve PC o şekilde kalıyor. Kasadaki restart tuşundan yeniden başlatınca düzeliyor ama ben bunun sebebini öğrenmek istiyorum. Yeniden başlatınca olduğundan eminim bu arada, başka türlü hiç olmuyor. Acaba olacak mı diye yeniden başlatıyorum, masaüstü geldikten kısa bir süre sonra mavi ekran geliyor.

PC de güncellemen yok ise güncelleme yapmalısın. RAM'ini kontrol edebilirsin. Herhangi bir kabloda çıkık veya kopuk olduğunu kontrol edebilirsin. Eğer bu olay başlamadan önce PC de herhangi bir değişiklik yaptıysan bu yüzden olabilir. Kötü amaçlı yazılım taraması( antivirüs taraması ) yapabilirsin. Bilgisayarında herhangi bozuk donanımdan dolayı kaynaklanıyor olabilir, kontrol et. Sistem kurtarmayı deneyebilirsin. Son olarak ise bilgisayardan denetim masasına giriş yaparak mavi ekran sorununu giderebilirsin. Benim bildiklerim bunlar kolay gelsin...

Minidump dosyasını paylaşın.

Hızlı başlatma özelliğini kapat.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Minidump dosyasını paylaşın.

Hızlı başlatma özelliğini kapat.

Dosya bu hocam.

BIOS sürümünü güncelle. Bu sürüme 7C88v16 güncelle.

Memtest 86 testi yap. Sonuçlarını paylaş.

Minidump dosyasına göre RAM'ler arızalı gözüküyor.

Ethernet adaptörün sürücüsünü güncelle. Donanım kimliğini paylaş. Sürücüsünü güncellemek için. Ek olarak modelini söyle.

Gameloop kaldır.

USB portuna sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın.

BIOS sürümünü güncelle. Bu sürüme 7C88v16 güncelle.

Memtest 86 testi yap. Sonuçlarını paylaş.

Minidump dosyasına göre RAM'ler arızalı gözüküyor.

Ethernet adaptörün sürücüsünü güncelle. Donanım kimliğini paylaş. Sürücüsünü güncellemek için. Ek olarak modelini söyle.

Gameloop kaldır.

USB portuna sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın.
sfc /scannow komutunu yaptım. RAM testini ve bios güncellemesini az sonra yapacağım sonuçları paylaşırım. RAM'lerde nasıl arıza olabilir ya sistemi yeni topladım sayılır. RAM'ler arızalı olsaydı yük altındayken vermez miydi mavi ekran? Sistemi yeniden başlatınca oluyor sadece. BİOS sürümünü güncelleyeceğim ben BİOS kaynaklı olduğunu düşünüyorum ben çünkü RAM yeni aldım. Birde internet adaptörüm Windows 7 destekliyor sadece ama ben bir şekilde Windows 10 da çalıştırmayı başardım sorun bunda olabilir mi?

O adaptörü çıkartın.

Memtest86 testi yapın. RAM'lerde sorun var mı diye anlamış olacağız.

BIOS güncelleyin.

Test sonuçlarını paylaşırsınız.

Aynı sorun bende de yaşandı bilgisayara temiz bir format çektiğimde artık sorun yaşanmadı bilgisayarınızın Windows 10 olduğunu görüyorum Windows'un orijinal sitesinden Windows 10 ISO indirip en az 8 GB'lik bir flash belleğe kurun ardından disk seçme ekranında sadece C: Diskini biçimlendirip sıfır Windows 10 unuzu kurunuz bu işlemde D: E: F: Gibi diğer disklere zarar gelmeyeceği için yedekleri D: E: F: Gibi ayrı harici disklere alabilirsiniz.

Bu videodan yardım alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı