Bilgisayarı yeniden başlatırken görüntü gelmiyor

Dediğiniz gibi ekran kartının yerini değiştirdim ve BIOS'u resetledim. Galiba sorun çözüldü 5 kere yeniden başlattım bilgisayarı geç açılma dışında bir sorun yaşamadım. Emeğinize sağlık. @Batina

Bendecekran kartını garantiye yollayacağım. Ryzen 2600x anakart hdmidan goruntu alamam degil mi film izlemek için?

Eğer işlemciniz APU denilen veya grafik yongası dahil bir işlemci ise bu anakart ile görüntü alabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla. 2600x işlemciye grafik yongası dahil değil diye biliyorum.

Misal şunun gibi sonunda G olanlarda grafik yongası mevcutmuş.

Core performance boostu ben de kapattım, o sıcaklıkla başka türlü baş edilmiyordu :)

Az önce uyku moduna aldım tekrar başlattığımda herhangi bir sıkıntı olmadan giriş ekranı geldi.

Sizin yaptığınız gibi ben de ilk aldığımda BIOS güncellemesi yaptım yoksa işlemciyi kullanamıyordum zaten. Son gelen güncellemeyi de sıkıntıyı çözer umuduyla yaptım ama sonuç alamadım. Ekran kartının yerini değiştirme önerinizi birazdan yapacağım, umarım olumlu sonuç olur haberini veririm.
Cahilliğime verin biosu resetleyince yaptığımız güncellemeleri de geri alıyor mu?

Rica ederim umarım bir faydası olur. BIOS'u resetleyince yapılan güncellemeler geri alınmıyor hocam. Sadece sonradan yaptığınız BIOS ayarlarında bir değişiklik varsa onlar sıfırlanıyor ve anakartın geldiği ana ayarlara geri dönüyor.
Dediğiniz gibi ekran kartının yerini değiştirdim ve BIOS'u resetledim. Galiba sorun çözüldü 5 kere yeniden başlattım bilgisayarı geç açılma dışında bir sorun yaşamadım. Emeğinize sağlık. @Batina

Kendi sistemimin sorununu çözmüşüm gibi mutlu oldum hocam. Güle güle sorunsuz kullanırsınız inş.

Son düzenleme:
Eğer işlemciniz APU denilen veya grafik yongası dahil bir işlemci ise bu anakart ile görüntü alabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla. 2600x işlemciye grafik yongası dahil değil diye biliyorum.

Misal şunun gibi sonunda G olanlarda grafik yongası mevcutmuş.

Rica ederim umarım bir faydası olur. BIOS'u resetleyince yapılan güncellemeler geri alınmıyor hocam. Sadece sonradan yaptığınız BIOS ayarlarında bir değişiklik varsa onlar sıfırlanıyor ve anakartın geldiği ana ayarlara geri dönüyor.

Kendi sistemimin sorununu çözmüşüm gibi mutlu oldum hocam. Güle güle sorunsuz kullanırsınız inş.
Eski bi 1gb sapphire ekran kartı olacaktı onu takayim bari 😂.

Bu sorun Ben de BİOS'dan Ram MHz'sini artırınca ortaya çıkmıştı.
Eğer sizde artırdıysanız bir tık aşağıya çekerek deneyin ben öyle çözmüştüm.

Bu sorun Ben de BİOS'dan Ram MHz'sini artırınca ortaya çıkmıştı.
Eğer sizde artırdıysanız bir tık aşağıya çekerek deneyin ben öyle çözmüştüm.

Bundan yaklaşık bir hafta önce bilgisayarı açarken sorun yaşıyordum, otomatikte olan ram Mhz'ini 2133'e çekince düzelmişti o da. Teşekkür ederim paylaştığınız için, yalnız değilmişim. 🙂 Umarım daha fazla sıkıntı yaşamayız, güncellemeler rahatlatır bizi.

Bundan yaklaşık bir hafta önce bilgisayarı açarken sorun yaşıyordum, otomatikte olan ram Mhz'ini 2133'e çekince düzelmişti o da. Teşekkür ederim paylaştığınız için, yalnız değilmişim. 🙂 Umarım daha fazla sıkıntı yaşamayız, güncellemeler rahatlatır bizi.
Microsoft sağ olsun güncellemeler rahatlatmak yerine daha fazla bozuyor 😅
Eğer işine yaradıysa verdiğim çözüm en iyi cevap olarak işaretlemekten çekinme :).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı