Bilgisayarım 10 dakikada açılıyor

walkingdea5

Femtopat
1 Ay önce Teknobiyotik'ten 8000 TL'ye aldığım bilgisayarım internetten Windows 10 Pro lisansı aldıktan sonra geç açılmaya başladı. Servise yolladığım da ise benden 100 TL ücret istediler. Verdim ve bilgisayar geldiğin de Windows Home olarak kuruluydu. Erken açılıyordu ama bu seferde hiçbir dosyam açılmıyordu. Bir daha bilgisayarcıya götürdüm 100 TL verdim yine bu sefer adam Pro kurdu. Güncelleme yaptı ama geç açılma sorunu devam etti. Dosyalar da düzgün bir şekilde çalışıyor. Sizce ne yapmam lazım? Nasıl çözebilirim bu problemi bu kadar para verdim ama bilgisayarım 10 dakika da açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 Ay önce Teknobiyotik'ten 8000 TL'ye aldığım bilgisayarım internetten Windows 10 Pro lisansı aldıktan sonra geç açılmaya başladı. Servise yolladığım da ise benden 100 TL ücret istediler. Verdim ve bilgisayar geldiğin de Windows Home olarak kuruluydu. Erken açılıyordu ama bu seferde hiçbir dosyam açılmıyordu. Bir daha bilgisayarcıya götürdüm 100 TL verdim yine bu sefer adam Pro kurdu. Güncelleme yaptı ama geç açılma sorunu devam etti. Dosyalar da düzgün bir şekilde çalışıyor. Sizce ne yapmam lazım? Nasıl çözebilirim bu problemi bu kadar para verdim ama bilgisayarım 10 dakika da açılıyor.
Parasıyla rezil olmak bu olsa gerek.
Bu gibi durumlar yüzünden internet sitelerinden alışveriş yapmaya korkuyorum.

2 Arkadaşım netten 11 TL'ye OEM Key alıp sanki PC biraz yavaşlamış gibi yorum yapmışlardı bana ama emin değiliz.

Ben OEM key kullanıcısıyım. Windows 10 Pro’yu 20 TL gibi bir ücrete aldım. Gayet memnunum. Site güvenilir olduktan sonra sıkıntı olmuyor.

Parasıyla rezil olmak bu olsa gerek.
Bu gibi durumlar yüzünden internet sitelerinden alışveriş yapmaya korkuyorum.
Teknobiyotik’e güvenmemenin başlıca sebeplerinden biri bu aslında. Eskiden karaborsa gibi olaylarıda vardı ama girmeyeceğim. Sıkıntısı olan HDD, SSD gibi ürünleri takıp yollasalar bile, “Aman uğraşmaz zaten yollamakla.” diyip oturuyorlar.

BIOS ayarlarından Fast Boot kısmı enabled mi onu kontrol edebilirsin. Her anakartın BIOS tuşu farklıdır aratarak bulabilirsin ve Windows UEFI mi kurulu? Bunu da bilgisayarı açarken atıyorum HP anakartın var HP logosu çıkması lazım Windows logosu çıkıyor ise UEFI değildir UEFI kurulum PC'nin açılış süresini azaltır. Bu da olmadı dersen HDD'nin okuma yazma hızını kontrol et ya da SSD'nin hangi depolama birimini kullandıysan. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı