Bilgisayar 10 dakikada açılıyor

furkan dağ

Decapat
Merhaba benim, bilgisayar normal kullanırken bir anda 5 dakikada falan açılmaya başladı sonra format attım düzelir diye düzelmedi sonra bilgisayar açılırken fiş çekilmişti bad sytem Config info hatası verdi falan yeniden format attım. Bu sefer bilgisayar 10 15 dakikada açılıyor. Harddiskin biri 500 diğeri de 500 GB test yapmıştım bundan 1 2 ay önce birinin sağlığı 100'dü diğerinin 25'di. Büyük ihtimal Windows sağlığı 25 olan harddiske kurulu ben şimdi o harddiski çıkartsam hızlı açılır mı veya sorun çıkartır mı? 500 GB bana yeter 2 gündür bununla uğraşıyorum.

Disk boyutlarından anlayabilirsiniz.
merhaba ben dediğiniz gibi yaptım ve format atarken windowsu nereye yüklemek istiyorsunuz bölümünde 4 disk var ama hiçbiri ileri tuşunu aktif etmiyor nedeni ise şöyle yazıyor "windows bu diske yüklenemez. seçilen diskte mbr bölüm tablosu var . EFI sistemlerde , windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir"

Tüm diskleri silin, yeni diyip bir tane bölüm oluşturarak tekrar deneyin
tamam yaptım fakat yine 1 disk seçilebiliyor ve ikisinin boyutuda aynı acaba seçilemeyen sağlığı yüksek disk olamazmı
veya şuanda hasarlı olan harddiski çıkartsam geriye zaten sağlamı kalıyor ona kursam olur mu
?

merhaba aynı sorun bendede var hard disk sentinel diye bir program indirdim 1tb hard disk ve 120gb ssd var ssdnin sıcaklığı 33 derece ve sağlığı %97 hard disk in sıcaklığı 30 derece sağlığı %100 ama bilgisayarım 5 dakikada açılıyor sebebi nedir sizce

Merhaba benim, bilgisayar normal kullanırken bir anda 5 dakikada falan açılmaya başladı sonra format attım düzelir diye düzelmedi sonra bilgisayar açılırken fiş çekilmişti bad sytem Config info hatası verdi falan yeniden format attım. Bu sefer bilgisayar 10 15 dakikada açılıyor. Harddiskin biri 500 diğeri de 500 GB test yapmıştım bundan 1 2 ay önce birinin sağlığı 100'dü diğerinin 25'di. Büyük ihtimal Windows sağlığı 25 olan harddiske kurulu ben şimdi o harddiski çıkartsam hızlı açılır mı veya sorun çıkartır mı? 500 GB bana yeter 2 gündür bununla uğraşıyorum.
Bence ssd ye geçmenizi ve ram takviyesi yapmanızı öneririm.

Geri
Yukarı