Çözüldü Bilgisayarım boştayken 5GB RAM harcıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fruther

Hectopat
Daha fazla  
WinRAR ile bir dosyayı çıkartırken fark ettim, bilgisayarımda 6 GB RAM bulunuyor. Ancak çıkartma işlemine başladığımda RAM'in yaklaşık %99'unun kullanıldığını fark ettim. Tüm programları kapatmama rağmen RAM kullanımı hala 5 GB civarındaydı.

Çözüm
Windows 10'a geçiş yaptım, ancak gözle görülebilir bir performans kaybı yaşadım oyunlarımda, bu yüzden tekrardan Windows 7'ye geçiş yaptım.

RAM'lerin slotlarını değiştirdiğimde problem çözülmüş oldu.
Windows 10'daki sorunum RAM ile alakalı değildi, Windows 7'de WinRAR ile bir dosyayı çıkartıyordum, yaklaşık 4 GB idi. Ardından anlık takılmaları fark ettim, görev yöneticisi'ni açtığımda 5, 98 GB RAM kullanımını fark ettim. Tüm programları kapatmama rağmen hala 5 GB RAM tüketmeye başladığında foruma başvurdum. Program listesinden de kontrol ettim ama maksimum 200 MB RAM tüketen bir program görünüyordu. Ardından RAM'lerin yerlerini değiştirdim ve problem çözülmüş oldu.

Ram slotuna toz kaçarsa böyle durumlar olabiliyor. Kolonyalı peçete veya silgi ile RAM'in girişini temizleyerek çözülür genellikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı