Çözüldü Bilgisayarım boştayken 5GB RAM harcıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fruther

Hectopat
Daha fazla  
WinRAR ile bir dosyayı çıkartırken fark ettim, bilgisayarımda 6 GB RAM bulunuyor. Ancak çıkartma işlemine başladığımda RAM'in yaklaşık %99'unun kullanıldığını fark ettim. Tüm programları kapatmama rağmen RAM kullanımı hala 5 GB civarındaydı.

Çözüm
Windows 10'a geçiş yaptım, ancak gözle görülebilir bir performans kaybı yaşadım oyunlarımda, bu yüzden tekrardan Windows 7'ye geçiş yaptım.

RAM'lerin slotlarını değiştirdiğimde problem çözülmüş oldu.
WinRAR ile bir dosyayı çıkartırken fark ettim, bilgisayarımda 6 GB RAM bulunuyor. Ancak çıkartma işlemine başladığımda RAM'in yaklaşık %99'unun kullanıldığını fark ettim. Tüm programları kapatmama rağmen RAM kullanımı hala 5 GB civarındaydı.
Sanırım render sırasında öyle olması normal hocam.
Pardon konuyu yanlış anlamışım :( @ubiquitous hocamın dediği gibi görev yöneticisinden bakabilirsiniz.

Boştayken mi 5 GB kullanıyor yoksa WinRAR ile çıkartma yaparken mi ?

Windows 10'a geçiş yaptım, ancak gözle görülebilir bir performans kaybı yaşadım oyunlarımda, bu yüzden tekrardan Windows 7'ye geçiş yaptım.

RAM'lerin slotlarını değiştirdiğimde problem çözülmüş oldu.

Artı -2 Eksi
Çözüm
5gb kullanması gayet normal windows'un kendisi + yardımcı programlarla öyle olur. eski bilgisayardan windows 10'a geçen arkdaşlar windows 10'a kötü diyen asıl kısmın gerçek sıkıntısı windows 10'nun fazla ram kullanması. Eski pc de win7 daha az ram kullanımıyla stabil çalışacaktır

Artı -1 Eksi
Windows boştayken 5 GB kullanıyorsa bir sıkıntı var demektir. 6 GB toplam ram ise en fazla 2-3 GB kullanmalı boştayken. Windows sürümüyle fazla alakası olmaz. 500 MB kadar artar yada azalır.

Windows boştayken 5 GB kullanıyorsa bir sıkıntı var demektir. 6 GB toplam RAM ise en fazla 2-3 GB kullanmalı boştayken. Windows sürümüyle fazla alakası olmaz. 500 MB kadar artar ya da azalır.

Boştayken kullanma durumu arkada Chrome antivirüs gibi programlar açıkken az bile. En doğru değer yeniden başlatıldıktan sonra anlaşılır asıl orada da hala yüksek değerler gösteriyorsa bir sıkıntı vardır.

Windows boştayken 5 GB kullanıyorsa bir sıkıntı var demektir. 6 GB toplam RAM ise en fazla 2-3 GB kullanmalı boştayken. Windows sürümüyle fazla alakası olmaz. 500 MB kadar artar ya da azalır.

Windows 10'daki sorunum RAM ile alakalı değildi, Windows 7'de WinRAR ile bir dosyayı çıkartıyordum, yaklaşık 4 GB idi. Ardından anlık takılmaları fark ettim, görev yöneticisi'ni açtığımda 5, 98 GB RAM kullanımını fark ettim. Tüm programları kapatmama rağmen hala 5 GB RAM tüketmeye başladığında foruma başvurdum. Program listesinden de kontrol ettim ama maksimum 200 MB RAM tüketen bir program görünüyordu. Ardından RAM'lerin yerlerini değiştirdim ve problem çözülmüş oldu.

Windows 10'daki sorunum RAM ile alakalı değildi, Windows 7'de WinRAR ile bir dosyayı çıkartıyordum, yaklaşık 4 GB idi. Ardından anlık takılmaları fark ettim, görev yöneticisi'ni açtığımda 5, 98 GB RAM kullanımını fark ettim. Tüm programları kapatmama rağmen hala 5 GB RAM tüketmeye başladığında foruma başvurdum. Program listesinden de kontrol ettim ama maksimum 200 MB RAM tüketen bir program görünüyordu. Ardından RAM'lerin yerlerini değiştirdim ve problem çözülmüş oldu.
Böyle bir çözüm hayatımda duymadım. Çözülmesi böyle olması bayağı ilginç. Yeniden başlattığınızdan dolayı düzelmiş olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı