Bilgisayarım çok sesli çalışıyor

ylmz1907fb

Kilopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Herkese merhaba. 6-7 yıllık toplama bilgisayarımdan son zamanlarda çok fazla ses gelmeye başladı. Fanları durdurma yöntemiyle kontrol ettiğimde sesin CPU ve PSU fanından geldiğini gördüm. Ekran kartı fanlarını takarken kırıldığı için komple değiştirdim. PSU ve CPU fanlarını yağladım ama sesi halen çok kafa ütülüyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

PSU'nun fanını başka bir fanla değiştirdim (güç değerinin aynısı internette bile yok daha alt bir modelle değiştirdim) ses yine azalmadı, işlemci fanı ise kafasına göre bazen çok sesli bazen çok sessiz.

Fiyatları uygun olursa CPU fanını ve komple PSU'yu yenileyebilirim, tavsiyelere açığım ama öncelikle fan değişimi.

AMD FX-4100 ve 70x70x25 0.36A 4 pin Foxconn işlemci fanı.
Sapphire raedon 7850 ekran kartı (2 GB-256 Bit çift fan modeli)
Gigabyte GA-990XA-UD3 anakart.
High Power AE-A550-V1 güç kaynağı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı işlemciyi kullanıyoruz ve stok fanını yağlayamadım fanın pervanesi çıkaramadım kırılır diye ellemedim ama evet ses çıkarıyor başka bir fanla değiştirmen daha iyi olur diye düşünüyorum.

Aynı işlemciyi kullanıyoruz ve stok fanını yağlayamadım fanın pervanesi çıkaramadım kırılır diye ellemedim ama evet ses çıkarıyor başka bir fanla değiştirmen daha iyi olur diye düşünüyorum.

stok fanını bende sökemedim,2.el amd stock fan aldım onu yağlayıp kullandım ondada ses sorunu yaşadım belki o da sorunludur.

işlemci soğutucusu araştırıyorum şuan..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı