Bilgisayarım çok yavaş

Merhabalar, Casper Notebook'um aşırı derecede yavaşladı bu yavaşlık internete bile etki ediyor. Nasıl mı? YouTube videolarının çözünürlüğü düşüyor, Chrome'da bir sayfaya girmek uzun zaman alıyor. Aynı zamanda mesela bir şey indiriyorum normalde 2dk içerisinde inecekken artık inmesi 12 saat civarı sürüyor. Sebebi ne olabilir virüs yok tarama yaptım. Yardım edecek herkese teşekkürler.

Hard disk kullanıyorsanız artık hard diskinizi emekliye ayırma vaktiniz gelmiş olabilir. Hard Disk Sentinel programı indirin, diskinizin sağlığına bakın, bad sector oluşup oluşmadığına bakın, açıklamada yazar. Hd Tune programı indirip hard diskinizi test edin. Test sonucu değerleri buraya atarsanız net bir cevap verebiliriz.

bende 10 yıllık bi laptop var hala tıkır tıkır, webde sorun yaşatmıyor bana. Bi 5 sene daha kullanırım :) Şaka değil. Yıldan daha önemli şey malzeme kalitesi ve donanım.

Lenovo Thinkpad x201
I7 720L, 8Gb Ram, 256gb ssd vs.

Merhabalar, Casper Notebook'um aşırı derecede yavaşladı bu yavaşlık internete bile etki ediyor. Nasıl mı? YouTube videolarının çözünürlüğü düşüyor, Chrome'da bir sayfaya girmek uzun zaman alıyor. Aynı zamanda mesela bir şey indiriyorum normalde 2dk içerisinde inecekken artık inmesi 12 saat civarı sürüyor. Sebebi ne olabilir virüs yok tarama yaptım. Yardım edecek herkese teşekkürler.
Konu eski de olsa şunu yazmazsam olmazdı : Casper yani , ne beklersinki.

Geri
Yukarı