Bilgisayarım çok yavaş

Dr_Angel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Saygı değer arkadaşlar, bu forum'a daha yeni kayıt oldum. Arkadaşlarımın önerisi üzerine kayıt oldum.
Neyse sorucağım sorun büyük ve ciddi. Ben toplama bir bilgisayar aldım.

Sistem donanımlarım:
  • ASUS GTX 650 Tİ BOOST Ekran kartı
  • AMD fx-x6 63000 İşlemci
  • WD 1 TB harddisk
  • 500 watt güç kaynağı
  • 4gb Gskill 1600 mhz ram
  • Msı 970a g46 anakart
  • Windows 8 pro işletim sistemi orjinal

Evet arkadaşlar sistem bana 1500 Türk Lirasına geldi.
Oyun performansım mükemmel Crysis 3'ü full hd 1920 x 1080p ultra ayarda takılma olmadan oynamaktayım.
Ama gerek bilgisayar açılırken olsun. Gerek menü geçişleri, gerek masaüstünde bir sekme açarken çok yavaş arkadaşlar. Dediki yüklü programlardandır deyip geçiştirdiler, acaba neden yavaş hızlanmandırmanın yöntemi var mı ?
Şimdiden çok teşekkür ederim, konuyu nereye açacağımı bilemedim. Bir yanlış yaptıysam kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun sonradan oluştuğunu farz ediyorum. Windows güncel değilse güncelleyin, disk birleştirme yapın. Ayrıca sisteminizde zararlı yazılım olabilir.

Sisteminizi gözden geçiren bir program alın. Sisteminizde parçalanmış dosyalar çoğalmış olabilir. Sana önerebileceğim program: Auslogics BoostSpeed 6.4

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı