Bilgisayarım donuyor PSU'dan ses geliyor ve kapatıldığında yeniden açılıyor

Iratuss

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özelliklerim;
İşlemci = Intel Core İ5 9400F Socket 1151 9.Nesil 2.9GHz 9MB Önbellek 14nm
Ekran Kartı = Gigabyte GeForce GTX 1650 Super Oc Editon GDDR6 128Bit
Ana Kart = Msi B365m Pro-VH Intel 2666Mhz ddr4 Socket 1151
RAM = Crucial Balistix 8x8 16Gb Ddr4 2000-3000mhz Cl16
SSD = Kingston A2000 500GB SSD
Kasa+Power = XIGMATEK ISTANBUL 4x120mm Fan X-POWER 650 W 80Plus MidT ATX

Bu sistemi ortalama 4 ay önce almıştım. Gayet sorunsuz kullanıyordum ama aklıma takılan bir kaç soru var;
1-PC masaüstünde iken birden dondu ver hiçbir şekilde yanıt vermiyor bu başıma 2 kere geldi...
2-En çok şüphelendiğim ise bu. Sabah bilgisayarımı açtığımda çok yüksek bir fan sesi ve ardından PSU'dan vızıltı sesi geldi ve 6-7 sn sonra ses geri kesildi ve fanların hızı tekrardan yavaşladı.
3-PC'yi kapatıyorum sonra yeniden açılıyor aynı yeniden başlat tuşuna basmışım gibi.

Bunların dışında bir problem yaşamadım, sizce ne yapmalıyım? Ben Vatana götürsem bakarlar mı sizce? Bu sorunlar çok sık olmuyor 2-3 günde bir oluyor ben vatana götürsem adamlar sabaha kadar oturup PC'den ses çıkmasını bekleyemezler zaten dediğim gibi 2-3 günde bir oluyor. Sizce ne yapmalıyım? Çok kararsız kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantinin amacı nedir? Eşyanızı tamir etmek. Öyle saçma şey olur mu?🤣 Eğer senin malını tekrar sana vermezseler zaten garanti denen şeyin anlamı kalmazdı.

Evet ama benim bir arkadaşım Vatan'dan telefon almıştı 1 hafta sonra bataryasının bozuk olduğunu fark edip Vatan'a götürdüğünde ise ona kullanıcı hatası deyip geri gönderdiklerini söylemişti bana.

Evet ama benim bir arkadaşım Vatan'dan telefon almıştı 1 hafta sonra bataryasının bozuk olduğunu fark edip Vatan'a götürdüğünde ise ona kullanıcı hatası deyip geri gönderdiklerini söylemişti bana.
Eğer kullanıcı kötü kullanırsa öyle yapıyorlar. Ayrıca en son olarak geri vermişler telefonu tamir etmeseler bile.

Geri
Yukarı