Bilgisayarım ekran kartını görmüyor

redwhite

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Dün bilgisayarımda GTA 5 oynarken bilgisayarım aniden kapandı ve tekrar açıldı ancak görüntü gelmedi. Kasaya baktığımda ekran kartı fanları dönmüyordu. Normalde bilgisayarımı açıtığım zaman fanlar tüm gücüyle dönüp Windows yazısı çıkınca duruyordu. Ekran kartını söküp termal macunun yeniledim ve kontrol ettim kart üzerinde yanık vb. var mı diye hiçbir şey yoktu. Kartı tekrar taktım yine görüntü yoktu daha sonra BIOS pilini çıkarıp BIOS'u sıfırladım ve tekrar kartı taktım ama monitör kablosunu onboard üzerinde unutmuşum. Benim bildiğim ekran kartı takılı iken onboard devre dışı kalıyor. Benim bilgisarımda ekran kartı takılı iken onboarddan görüntü alabiliyorum. BIOS'dan kontrol ettim peg seçili. .

Sistem özelliklerim;
  • Intel Core i3 6100.
  • Gigabyte RX 460 2 GB.
  • Kingiston 8 GB RAM.
  • MSI H110M PRO-VD.
  • High Power 500W.
  • Kingston HyperX Fury 120 GB SSD.
  • Toshiba P300 1 TB.

Temizledim ayrıca termal macun yenilemesi yaptım. Ama hiçbir şekilde güç almıyor. Bilgisarı kapatıp ekran kartına dokunduğum zaman ısınma dahi yok.
O zaman GPU gitmiş gibi görünüyor. Şu karantina mevzusu geçince soket bozulma ihtimaline karşın bir yerde denersin ama o anakartda soketin bozulmuş olduğunu pek sanmıyorum. Kart 2.el miydi? Ne zaman almıştın?

Bilg
O zaman GPU gitmiş gibi görünüyor. Şu karantina mevzusu geçince soket bozulma ihtimaline karşın bir yerde denersin ama o anakartda soketin bozulmuş olduğunu pek sanmıyorum. Kart 2.el miydi? Ne zaman almıştın?
Bilgisarımdaki herşeyi sıfır olarak hepsiburada üzerinden aldım. Garantisi bitti. 3 sene oluyor. GPU bozulduysa tamir olma imkanı yok diye biliyorum. Yani tamir edilenlerde pek uzun ömürlü olmuyor.

Bilg

Bilgisarımdaki herşeyi sıfır olarak hepsiburada üzerinden aldım. Garantisi bitti. 3 sene oluyor. GPU bozulduysa tamir olma imkanı yok diye biliyorum. Yani tamir edilenlerde pek uzun ömürlü olmuyor.
Evet GPU gittiyse uğraşmaya pek değmiyor. Fakat kartta yaşadığın şey besleme sorunu gibi. Şu karmaşa bir bitince işinde uzman bir servise verip baktırmakta fayda var. Şahsen GPU arızalarında pek bir bilgim yok ama hiç ısınmıyorsa sağlam bir problem var gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı