Çözüldü Bilgisayarım Intel ekran kartını görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

$MidYu

Centipat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Yeni bir bilgisayar aldım tüm sürücüleri kurduğumu sanıyordum ki Intel ekran kartının sürücüsünü kurmamışım ve içinde hangi ekran kartı olduğunu bilmiyorum. İşletim sistemi Win 10 Pro.Harici ekran kartı MX130.

Sürücü kurulu olmasa ekranda görüntü alamasınız yada oldukça düşük çözünürlükte alırsınız. Ekranınız 720P ise 1366X768, 1080P ise 1920X1080 çözünürlükte ekranda görüntü var ise sorun yok.

Bilgisayar laptop ben harici monitör kullanmak istiyorum. Çözünürlük 1920X1080.
Windows 10 kendisi kuruyor zaten sürücüleri. Sizin ekstra bir şey kurmanıza gerek yoktu. Görev yöneticisi performans sekmesinde GPU 0 ve GPU 1 var mı?

GPU 0 veya GPU 1 ikisi de yok fakat aygıt yöneticisinde NVIDIA ekran kartım gözüküyor ama Intel yok.
Sürücü kurulu olmasa ekranda görüntü alamasınız ya da oldukça düşük çözünürlükte alırsınız. Ekranınız 720P ise 1366X768, 1080P ise 1920X1080 çözünürlükte ekranda görüntü var ise sorun yok.

Ekran çözünürlüğü 1920X1080 büyük ihtimalle NVIDIA sayesinde ekrana görüntü alıyorum.Harici monitör kullanmak istediğimden yansıt bölüğmünden ayar yapmam gerekiyor. Fakat şu hatayı alıyorum.
Sürücü kurulu olmasa ekranda görüntü alamasınız yada oldukça düşük çözünürlükte alırsınız. Ekranınız 720P ise 1366X768, 1080P ise 1920X1080 çözünürlükte ekranda görüntü var ise sorun yok.

Dosya Ekleri

• yansıt.png
    yansıt.png
    24,5 KB · Görüntüleme: 88
DDU yazılımı ile Nvidia ekran kartı sürücüsünü kaldırın.
Aygıt yöneticisini açın. Görüntü bağdaştırıcıları kısmında Microsoft ile başlayan sürücüyü kaldırın.
Sonra donanım değişikliklerini tara butonuna basın. Windows update Intel sürücüsünü yükleyecektir.

Ekran Görüntüsü (2).png

Bu riski almayıp bilgisayarcıya götürsem onlar bir baksınlar istiyorum eğer bir şey bulamaz iseler bunu deneyeceğim.

DDU yazılımı ile NVIDIA ekran kartı sürücüsünü kaldırın.
Aygıt yöneticisini açın. Görüntü bağdaştırıcıları kısmında Microsoft ile başlayan sürücüyü kaldırın.
Sonra donanım değişikliklerini tara butonuna basın. Windows Update Intel sürücüsünü yükleyecektir.

Eki Görüntüle 553880

Risk alınacak bir şey yok. Sürücüyü silsen bile Windows 10 ekrana görüntü verecek bir yazılım çalıştırıyor. Bilgisayarcılara gereksiz para verilecek kadar önemli bir sorunun yok.

Arkadaşlara katılıyorum. Bilgisayarcılara götürmene değecek bir durum yok ortada. Mevcut driverları silip, temiz kurulum yapın düzelecektir.

Risk alınacak bir şey yok. Sürücüyü silsen bile Windows 10 ekrana görüntü verecek bir yazılım çalıştırıyor. Bilgisayarcılara gereksiz para verilecek kadar önemli bir sorunun yok.

Peki ilk önce Microsoft mu yoksa NVIDIA ekran kartını silmeliyim?

Önce Nvidia ekran kartını DDU ile kaldırın. Yukarıda yapmanız gerekeni zaten belirttim.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı