Bilgisayarım İnterneti Sömürüyor

AKINCILAR

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar benim 10 gündür devam eden bir sorunum mevcut. CS:GO oyun oynuyorum saatte bir pinglerim 1.000+ oluyor bu yaklaşık 1 dk sürüyor bazen de 30dk'da bir oluyor. Denediğim yöntemler;

1. Wifi'ye sadece ben bağlıyım benden başta trafiği kullanan yok. (Wifi ile)
  2. 3 adet modem değiştirdim sonuç aynı.
  3. Bilgisayarda wifi olarak Asus N14 USB wifi adaptörünü kullanıyorum bunu çıkartıp airties a/p denedim aynı.
  4. Bilgisayar güncellemesi tam. Sistemim üst düzeyde. Bu problem yaşandığında web sitelere bile aşırı yavaş giriyor.

Ağ trafiğini kontrol etmek istiyorum o esnada asıl sorum buydu nasıl kontrol edebilirim? O an da yani direk nereye bakmalıyım ki up/down edip trafiği harcayan nesneyi yakalayabileyim. Asus sabertooth anakartım var Turbo LAN programı var ping düşürmek için online oyunlarda bunu kapatmama rağmen aynı.

Program önerebilirseniz yada nereden ağ trafiğini kontrol edebilirim çok sevinirim. Ctrl+Alt+Delete yapıp bakıyorum ağ trafiğinde hiç bir işlem doğru düzgün göstermiyor. Hatta denemek amaçlı 100MB bir dosya indirmeye çalıştım onda da göstermedi (görev yöneticisinde). Şuanda buraya konu açarken bile yaptı mesela :( Bu sorun neyden kaynaklı olabilir ayriyetten fikri olan varmı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu program sana kapsamlı ağ trafiği gösterir:

seriousbit.com: NetBalancer - internet traffic control tool for Windows

Korsan oyun oynuyorsan bilgisayarına Bitcoin virüsü bulaştırmış olabilirsin.

Vallahi süper bir program çok gelişmiş teşekkür ederim. Korsan oyun hiç yüklemedim steamdan almış olduğum CS:GO yu oynuyorum zaten.

Henüz bahsettiğim sorunu yaşamadım lakin farkettiğim kadarıyla chrome penceresi açık durumda oyuna girip oynadığımda bir yerlerden veri çekimi yapıyor diye düşünüyorum. Tam sonucu aldığımda bu konuya yazarım ki aynı sorunla karşılaşan olursa çözümünü bilsinler.

Vallahi süper bir program çok gelişmiş teşekkür ederim. Korsan oyun hiç yüklemedim Steam'den almış olduğum CS:GO'yu oynuyorum zaten.

Henüz bahsettiğim sorunu yaşamadım lakin fark ettiğim kadarıyla Chrome penceresi açık durumda oyuna girip oynadığımda bir yerlerden veri çekimi yapıyor diye düşünüyorum. Tam sonucu aldığımda bu konuya yazarım ki aynı sorunla karşılaşan olursa çözümünü bilsinler.

Merhaba, çözüme vardınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı