Bilgisayarım Kapanırken Çok Isınıyor

Çağrı07

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Windows 8.1 10sn'de açılıp 20sn kullanıma hazır bi sistem, yalnız bir sorum olacak
Bilgisayarı kapat dediğimde 12-15sn arasında ancak kapanıyor ve kapanırken son 2-3sn işlemciden çok ses çıkıyor. Yani açılışa göre geç kapandığı gibi son saniyelerde işlemci sanırım birden ısınıyor. Sizce bu normal mi ?

Not: Bilgisayarı kapatma işlemini Acer'ın ''Epower Button'' uygulamasından yapıyorum
İşlemci: Intel Core i7 3630QM

Not 2: Linux Mint 17 Cinnamon ve Mate kullanırken bilgisayarım 5sn'de (6sn olduğunu bilmem) kapanıyor ve adeta çıtı çıkmıyor

Bi fark yok
Merak ettiğim şey şu Notebook'unda Windows 8/8.1 kullanan kişilerde de bilgisayar kapanırken benzer olayla karşılaşan varsa sorun normal karşılanabilir ancak Linux'ta neden ses yok ?

Bir de ben deneyeyim.

Bi fark yok
Merak ettiğim şey şu Notebook'unda Windows 8/8.1 kullanan kişilerde de bilgisayar kapanırken benzer olayla karşılaşan varsa sorun normal karşılanabilir ancak Linux'ta neden ses yok ?
Bir yerde okumuştum. Ses HDD'den de geliyor olabilir. Veya HDD ısınma yapıyordur. Windows 8 hızlı başlamak için HDD'ye veri yazıyormuş. Ben de notebook kullanıyorum. Kapanırken fan aniden çok hızlı dönmeye başlıyor ve öyle kapanıyor.

Aynı şekilde benim bilgisayarımdan ses gelen noktanın altında çıkış var sanırım o çıkış fana ait o zaman normal yani ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı