Bilgisayarım kapanmasına rağmen ışıkları yanıyor?

Blackss

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar. Fanları ışıklı bir bilgisayarım var. Normalde tık diye kapanırken son 2-3 gündür farkediyorum kapanması uzun sürüyor.

Yani "Bilgisayarı Kapat" butonuna basıyorum mavi ekran geliyor "KAPANIYOR" yazıyor ve 1-2 saniye içinde ekran tamamiyle kapanıyor. Hatta o esnada kasada fan sesinin durduğunu da duyuyorum. Ama ekran gitse dahi fan ışıkları yanmaya devam ediyor. Hatta sanki tekrar fanlar tekrar dönüyor gibi oluyor, en az böyle 10 saniye civarı geçtikten sonra tam anlamıyla fan ışıkları sönüyor ve fanlar tamamiyle duruyor.

Garip bir sorun, umarım anlatabilmişimdir. Yani ekran kapanmasına rağmen kasanın kapanması çok uzun sürüyor. Eskiden ekranla eşzamanlı olarak tak diye kapanırdı.

Son 2-3 gündür de Windows 1903 güncellemesi ve ekran kartı güncellemesi hariç bir şey yapmadım bilgisayarda.

1903 sonrası bir arkadaşımda geç kapanma sorunu yaşadı. Windows sürümünden kaynaklı bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum

Bende de aynı sorun vardı, hızlı başlatı kapatınca düzeliyor. Sonra sorunun steam açıkken olduğunu fark ettim. Steam'i kapatıp ondan sonra bilgisayarı kapatınca normal bir şekilde kapanıyor.
1903'ten sonra oldu.

Bende bilgisayar tamamen kapanıyor sistem duruyor HDD'de kapanıyor ama fanlar "bakkala gidiyor" ve PSU'dan kapatmazsam hiç durmadan çalışıyor fanlar.

Herkeste mi var bu sorun ya ? :)

Nasıl çözeceğiz?
Bende de aynı sorun vardı, hızlı başlatı kapatınca düzeliyor. Sonra sorunun steam açıkken olduğunu fark ettim. Steam'i kapatıp ondan sonra bilgisayarı kapatınca normal bir şekilde kapanıyor.
1903'ten sonra oldu.
Hocam dediğiniz gibi hızlı başlatı kapatınca ekranla kasa eşzamanlı kapanmaya başladı. Ama bilgisayar yinede eskisi gibi tık diye kapanmıyor. Sadece "kapanıyor" yazısı uzun sürmeye başladı ve dolayısıyla kasayla birlikte ikiside uzun sürede kapanmaya başladı.

Sonra geri açtım bende etkisi olmadığını görünce. Eskiden anında kapanan bilgisayar niye böyle oldu anlamadım? İnşallah Windows güncellemesinden kaynaklıdır da düzelir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı