Bilgisayarım Kendiliğinden Uyku Modundan Uyanıyor

veilside07

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başlıkta belirtmiş olduğum gibi yaklaşık 4 ay önce toplamış olduğum bilgisayarım belli bir süre olmaksızın uyku modundan kendi kendine uyanıyor ara sırada bilgisayarı kapattıktan sonra yine kendi kendine açılıyor. İnternette ve forumlarda yaptığım araştırmalar sonucu aygıt yöneticisinde ki güç yönetimlerine ve denetim masasındaki güç ayarlarına hepsine baktım denedim ve sonuç bulamadım, en son forumda gördüğüm CMD'ye powercfg -lastwake yazarak AMD USB 3.10 eXtensible Host Controller - 1.10 (Microsoft)' un bilgisayarı başlattığını buldum aygıt yöneticisin sürücü kontrolünü yaptım şuan güncel gösteriyor. Bu sorunu nasıl çözebileceğimi bilmiyorum. Fikirlerinizi ve bilgi aktarımınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim. Sistem:
  • Asus GeForce Dual RTX2060 OC
  • Asus TUF B450-Plus Gaming
  • AMD Ryzen 5 3600
  • Crucial 16GB Ballistix Sport LT Gray
  • Thermaltake V200 TG 600W 80PLUS

Son düzenleme:
Klavye, fare, yazıcı gibi tüm USB aygıtlarını tek tek çıkarıp uyku moduna alır mısınız?
Deniyeceğim ama biraz zaman alır buraya geri dönüş yapacağm teşekkür ederim
Klavye, fare, yazıcı gibi tüm USB aygıtlarını tek tek çıkarıp uyku moduna alır mısınız?
Sanırım klavyeden kaynaklanıyor. Aygıt yöneticisinde bu aygıt, bilgisayarı başlatsın seçeneğini klavye içinde kapattım inşallah sorun ondandır.

Son düzenleme:
Merhaba sorunu çözebildiniz mi ?
Başlıkta belirtmiş olduğum gibi yaklaşık 4 ay önce toplamış olduğum bilgisayarım belli bir süre olmaksızın uyku modundan kendi kendine uyanıyor ara sırada bilgisayarı kapattıktan sonra yine kendi kendine açılıyor. İnternette ve forumlarda yaptığım araştırmalar sonucu aygıt yöneticisinde ki güç yönetimlerine ve denetim masasındaki güç ayarlarına hepsine baktım denedim ve sonuç bulamadım, en son forumda gördüğüm CMD'ye powercfg -lastwake yazarak AMD USB 3.10 eXtensible Host Controller - 1.10 (Microsoft)' un bilgisayarı başlattığını buldum aygıt yöneticisin sürücü kontrolünü yaptım şuan güncel gösteriyor. Bu sorunu nasıl çözebileceğimi bilmiyorum. Fikirlerinizi ve bilgi aktarımınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim. Sistem:
  • Asus GeForce Dual RTX2060 OC
  • Asus TUF B450-Plus Gaming
  • AMD Ryzen 5 3600
  • Crucial 16GB Ballistix Sport LT Gray
  • Thermaltake V200 TG 600W 80PLUS

Merhaba sorunu çözebildiniz mi?

Evet sorunum klavyenin bilgisayar kapandıktan sonra açık kalmasından dolayı oluyormuş. Aygıt yöneticisi deyip klavyeyi sağ tık yapıp özelliklerden güç yönetimi başlığı altındaki bu aygıt, bilgisayarı başlatsın seçeneğini kapatıp düzelttim.

Evet sorunum klavyenin bilgisayar kapandıktan sonra açık kalmasından dolayı oluyormuş. Aygıt yöneticisi deyip klavyeyi sağ tık yapıp özelliklerden güç yönetimi başlığı altındaki bu aygıt, bilgisayarı başlatsın seçeneğini kapatıp düzelttim.
Teşekkür ederim. Bendede aynı problem var deneyeyim sizin söylediğinizi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı