Bilgisayarım oyun oynarken kapandı açılmıyor

Faqt

Zeptopat
Daha fazla  
Dün akşam Valorant oynuyordum fakat oyunun ortasında bilgisayar elektrik kesilmiş gibi kapandı tekrar açmaya çalıştığımda hiçbir şekilde açılmadı anakart üzerindeki ışıklar ve ekran kartının ışıkları yanıyor ilk RAM'lerden şüphelendim fakat bir sorun yok RAM'lerde Power kablosunu çekip geri taktığım zaman ilk düğmeye bastığım zaman 1 saniyelik fanların ışığı falan yanıyor ama sonraki basmalarımda bir şey olmuyor.

İşlemci: pentium g4600
Ekran kartı: asus rx470
Ram: 16gb
Psu: 750w
Anakart: asus prime z270-p

Son düzenleme:
Dün akşam Valorant oynuyordum fakat oyunun ortasında bilgisayar elektrik kesilmiş gibi kapandı tekrar açmaya çalıştığımda hiçbir şekilde açılmadı anakart üzerindeki ışıklar ve ekran kartının ışıkları yanıyor ilk RAM'lerden şüphelendim fakat bir sorun yok RAM'lerde Power kablosunu çekip geri taktığım zaman ilk düğmeye bastığım zaman 1 saniyelik fanların ışığı falan yanıyor ama sonraki basmalarımda bir şey olmuyor.

İşlemci: Pentium G4600
Ekran kartı: ASUS RX470
RAM: 16 GB
PSU: 750W
Anakart: ASUS Prime Z270-P

Anakart üzerindeki Power'den gelen tüm kabloları çıkart ve BIOS pilini çıkart 10 dk bekle geri tak ve öyle dene çalıştırmayı eğer çalışmazsa belki Power arızalı olabilir veya kablolarda kısa devre varsa Power kendini korumaya alıyor olabilir bir kontrol et.

Hocam dediğinizi yaparken birde ekran kartı olmadan açmayı denedim ekran kartı olmadan açılmaya başladı başka bir ekran kartı taktım öyle deneyeyim dedim fakat bu seferde ekrana görüntü gelmedi

Hocam dediğinizi yaparken bir de ekran kartı olmadan açmayı denedim ekran kartı olmadan açılmaya başladı başka bir ekran kartı taktım öyle deneyeyim dedim fakat bu sefer de ekrana görüntü gelmedi

Anakartın üstündeki kondansatörleri kontrol et şişmiş veya patlamış olan var mı?

Geri
Yukarı