Bilgisayarım oyun oynarken kapandı ve açılmıyor

mfurkaaan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, bilgisayarım oyun oynarken kapandı ve bir daha açamadım.
PSU'yu söktüm temizledim içindeki kondansatörleri kontrol ettim ve sağlam olduğunu tespit ettim, aynı şekilde anakarttaki kondansatötlerde sağlam.
Ama sorun şu ki Power tuşuna bastığımda hiçbir tepki olmuyor, fanlar dahi dönmüyor.
Ancak ekran kartı ışığı PSU'yu bağladığımda yanmaya başlıyor.
Sizce sıkıntı ne olabilir lütfen yardımcı olur musunuz?
Sistem özellikleri:
İşlemci: Intel Core i3 6100
Anakart: H110M-K
Psu: Everest 650w
Ram: 8GB Corsair 2133Mhz
Ekran kartı: RX470

Dosya Ekleri

• IMG-20210114-WA0018.jpeg
    IMG-20210114-WA0018.jpeg
    101,3 KB · Görüntüleme: 121
  • IMG-20210114-WA0020.jpeg
    IMG-20210114-WA0020.jpeg
    117,7 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleme:
Güç geldiğini gösteriyor, sistemi arkadan PSUyu kapatın birkaç kez power tuşuna basılı tutup bırakın. Ardından tekrar sistemi açmaya çalışın.

Bununla ilgili birkaç yöntem daha var fakat yöntemin adı aklıma gelmiyor statik elektrik boşaltma yöntemleri diye bakabilirsiniz veya daha iyi bilen birisi yardımcı olacaktır.

Psudan çıkan güçleri ölçtün mü? Ben de böyle bi sorunla karşılaştım, en son fark ettim ki 12v hattından 8v geliyor. Elimdeki atıl durumdaki bir psudan kondansatör taktım şuan çalışıyor.

Psudan çıkan güçleri ölçtün mü? Ben de böyle bi sorunla karşılaştım, en son fark ettim ki 12v hattından 8v geliyor. Elimdeki atıl durumdaki bir psudan kondansatör taktım şuan çalışıyor.
Maalesef onu ölçecek ekipmanım yok. Fakat şöyle bir şey denedim.
Psu nun güç kablosunda ki yeşil ile siyah kabloyu şase yaptırdığımda psu fanı dönmeye başladı. Bu olduysa psu sağlam mıdır?

Psu fanı dönmesi sağlam anlamına gelmez. PC'nizin açılmama sebebi yeterli güç gelmemesi. İçini kontrol ettiğinizde akmış, tepesi şişmiş kondanstaör gözünüze çarptı mı?

Geri
Yukarı