Bilgisayarım trojan kaptı

Ben de trojan kaptım, tam da yeni pcmi aldığım günde. Dün akşam yani. Msi afterburner indirecektim ama reklam siteye tıklamışım. Tam programı kurmaya başlarken anladım trojan olduğunu ama çok geçti. Tam dedim ki aha kesin virüs yedim, hemem windows defender uyarı verdi. Tüm hesaplarımdan çıkış yapıp 2 adımlı doğrulamalarımın hepsini açtım. Mail şifrelerimi değiştirdim, ethernet kablomu söküp modemime reset attım. Dün geceden beri kapalı bilgisayar, hala açmadım. Bilgisayarcımı aradığımda bu gün halledemem, pazartesi getir halledelim dedi. Malwarebytes ile tarama yapmamı da söyledi. Malwarebytes birşey bulmadı ama bilgisayarımda benim bilmediğim 3 kullanıcı açıldı. Ve nerede aratırsam aratayım bulamadığım bir program yüklendi pcme. Kaldıramıyorum da. Herhalde en temiz çözüm format benim için. Olmadı yeni ssd alır takarım, veya ssdmi atıp hdd alırım. Bilemiyorum, çok geçmiş olsun ayrıca.

RKill.exe dosyasını Hybrid-Analysis zararlı algılıyor?
1667649037550.png

Yalanın teki. RKill, arka planda çalışan programları öldüren bir yazılım, böylece tarama yapabilirsiniz.

Hala silemedim galiba. Bilgisayar şu an görmese bile hala olduğunu düşünüyorum çünkü bilgisayarımda donma oluyor.

Görev yöneticisinde wsappx adlı bir program buldum muhtemelende virüs. 55KB boyutunda kaldırmadan önce sorayım dedim.

Son düzenleme:
Hala silemedim galiba. Bilgisayar şu an görmese bile hala olduğunu düşünüyorum çünkü bilgisayarımda donma oluyor.

Görev yöneticisinde wsappx adlı bir program buldum muhtemelende virüs. 55KB boyutunda kaldırmadan önce sorayım dedim.
Hocam, rahat edemiyorsanız temiz kurulum yapın yani format stın.

Geri
Yukarı