Bilgisayarım yaklaşık 1 hafta önce config hatası vermeye başladı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Bilgisayarım yaklaşık 1 hafta önce config hatası vermeye başladı ve bilgisayarımı zar zor açıyorum. Bu maili yazmadan 30 dakika önce bu hataya çok sinirlendim ve arkadaşımdan Vista DVD’si aldım (bu arada sistemim Vista Home Premium). BIOS ekranı geldikten sonra sistem açılmamaya başladı, ben de sabit diskimi söktüm ve yeniden taktım. Bu defa o ekran da gelmedi. Format atmak istemiyorum çünkü bilgisyar açılmadığı için resimlerimi yedekleyemem.

Öncelikle sistem açılırken BIOS’a gir ve Boot sıralamasından DVD’yi ilk sıraya al. Kaydet ve çık. Sistem Vista DVD’sinden boot edecektir. Sistem açıldıktan sonra kurlum seçeneği olarak “yükseltme” seç ve kurluma başla. Bu sayede dosyaların silinmeyecektir. Aslında benim sana asıl tavsiyem artık Windows 7’ye geçmendir. Aynı işlemi dosyalarını kaybetmeden Windows 7’ye geçerek de yapabilirsin. Önemli olan kurarken “Yükseltme” seçeneğini seçmek. Kurlumdan sonra zararlı yazılımlardan korunmak için ücretsiz olan Microsoft Security Essential’ı kurmayı da ihmal etme.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı