Çözüldü Bilgisayarıma 2. RAM'i takınca sistem kapanıp açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yusvfyavuz

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
Asus Prime A620M-K
İşlemci
Amd Ryzen 5 7600X
İyi akşamlar herkese, 2 gün önce yeni bir bilgisayar aldım 1 günde geldi. Taktım fişine kullanmaya başladım PC'min 5 Dk sonra kendi kendine reset atmaya başladı ilk başta sorunun işlemcinin ısınmasından dolayı olduğunu düşündüm ama 2.RAM'i çıkarınca düzeldi. RAM'ler birbiriyle aynı 16 GB'lık iki RAM ikisini de hem 1.RAM slotunda hem 2. de denedim ikisi de çalışıyor ama birlikte taktığım zaman PC resetleniyor. İlk başta monitörden görüntü gidiyor ama bilgisayar çalışıyor kapanmıyor fanlar RGB-ler sönmüyor 20 saniye falan sonra geri geliyor kilit ekranına atıyor. Şifreyi girdiğimde resetlemiş olarak sıfırdan açılıyor sebebi nedir dediğim gibi RAM'ler de sorun yok ikisi de çalışıyor ama 2'si aynı anda çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisini de tak. BIOS'a gir. Orada RAM'lar gozukuyor mu, RAM'larla ilgili bir secenek / ayar var mi bak. Yoksa bile BIOS'ta biraz bekle taki reset atana veya atmayana kadar.

Gözüküyor dediğim gibi RAM'lerde hiçbir sıkıntı yok RAM slotlarında da yok ama 2'si aynı anda çalışmıyor.

Arkadaşlar sorunum çözüldü iyi akşamlar.

Geri
Yukarı