Çözüldü Bilgisayarıma Autorun Virüsü Bulaştı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilgisayarındaki zararlıyı temizlemelisin. 360'ın tam taramasının bitmesini ve çözmezse Kaspersky rescue işleminden sonra usbyi takmalısın. Her ne olursa olsun usbyi taktığın makinada aktif koruma sağlayan antivirus yazılımı bulunmalı.

360'ın taramasının bitmesini bekliyorum şimdi.

Bilgisayarındaki zararlıyı temizlemelisin. 360'ın tam taramasının bitmesini ve çözmezse Kaspersky rescue işleminden sonra usbyi takmalısın. Her ne olursa olsun usbyi taktığın makinada aktif koruma sağlayan antivirus yazılımı bulunmalı.

Tarama tamamlandı, bulunanları sildim. Ama flash takınca yine otomatik olarak Removable Disk (8 GB) kısayolu geldi.

Dediğim gibi tam yapmıyorsun. Bilgisayarı yeniden başlat. USB'yi biçimlendir. Sonra usbni çıkart. Tekrar taktığında bulaşıyor mu kontrol et. Halen varsa Kaspersky Rescue ile usb üzerinden tarama gerçekleştir.

Dediğim gibi tam yapmıyorsun. Bilgisayarı yeniden başlat. USB'yi biçimlendir. Sonra usbni çıkart. Tekrar taktığında bulaşıyor mu kontrol et. Halen varsa Kaspersky Rescue ile usb üzerinden tarama gerçekleştir.

Peki, yeniden başlatıp deneyeceğim şimdi. Bilgisayara format atsam sorun düzelir mi sizce?

10 dakikadır tak çıkar yapıyorum. Sabahtan beri uğraştığım şu illetten kurtuldum. Sana ne kadar teşekkür etsem az. Yani... Söyleyecek söz bulamıyorum şu anda. Eğer bu sorunla karşılaşan arkadaşlar var ise önce Windows'un Hizmetler (Services) bölümünden Kabuk Donanım Algılaması (Shell Hardware Detection) kapatsınlar. Böylece flash belleği taktığınızda içindeki autorun tekrar çalışmıyor virüs taramasından sonra.

Ayrıca @THE_MILLER sana ne kadar teşekkür etsem az dostum. Sabahtan beri kafamın etini yedi bu sorun. Çok çok çok teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı