Bilgisayarıma birisi girmiş ve benden para istiyor

Dostum oyunsuz kalmanada gerek yok eTail, Voidu, gamebillet, Steam, Humble Bundle gibi sitelerden güvenle uygun fiyata oyun alabilirsin.

Abi bir oyun olmuş 1000 lira oyun almak artık hayal yani almak isterim tabii ki de ama yapacak bir şey yok artık.

Abi bir oyun olmuş 1000 lira oyun almak artık hayal yani almak isterim tabii ki de ama yapacak bir şey yok artık.
Sende haklısın kardeşim, ne diyeyim. Sizin gibi gençleri böyle görünce üzülüyorum.

Bot mesajı yüksek ihtimalle. Endişeleniyorsanız ihbar edebilirsiniz fakat her ihtimale karşı e-mail i bir yere kaydedin.

Bot mesajı yüksek ihtimalle. Endişeleniyorsanız ihbar edebilirsiniz fakat her ihtimale karşı e-mail i bir yere kaydedin.

İhbar etmek derken yani polise mi söyleyeyim bir şey yaparlar mı ki.

Muhtemelen bot yazılım olduğu için şikayet etsen karşında muhatap bulamayacaksın. En iyisi temizinden bir format öneririm ve Kaspersky Premium versiyonunu aktif olarak kullanmanı tavsiye ederim.

Dediği şeyler doğru,gerçekten de yüksek ihtimal asla bulunamayacak bu kişi.Para verme, eğer bilgilerini yayarsa sosyal medyada sahte hesabı belli olur.Yaydığı anda E postası veya telefon numarası bulunabilir böylece.Eğer kendi hesabını kullanacak kadar afedersiniz aptalsa direkt yakalarsınız adamı.Para göndermeyin, cevap vermeyin.Bilgisayarınıza gerçekten girdiyse bunu yapmaz kimse.

Sağlasın kameraya erişim hocam, ne halt yiyecek görüntülerinizle?Malum anları falan yayacak diye düşünürseniz, (sizi suçlamıyorum veya Technopat kurallarını ihlal etmeyi amaçlamıyorum) bunu yapsa bile pek bir şey olduğunu düşünmüyorum, “benden para istedi bu deepfake videoları yaymamak için, para göndermedim o da yaydı" der geçersiniz.Hesap bilgilerinizi de düzenli zorlu şifrelerle değiştirmenizi öneririm.Ayrıca temiz bir format da iyi olur gerçekten.

Sağ olun hocam yarın format atacağım bir de şifreleri değiştireceğim sonra sıkıntı çıkmaz umarım.

Ayrıca bu kesinlikle bot mesajı.Bu kişi gerçekten bir hacker olabilir fakat bu bir bot mesaj.Kimse “Selam! Ben Mahmut. Eğlence olsun diye PC'ne sızdım, 1400 dolar at yoksa mastürbasyon anlarını falan yayarım kalırsın mal gibi ortada haa." Diye mesaj atmaz.
İki ihtimalimiz var burada hocam.
Ya adam bot mesajlarla binlerce kişiye böyle mesaj gönderiyor ve para bekliyor,ortada bir sızma falan yok; (ki bu da bana mesaj atma çünkü cevap alamayacaksın demesini açıklıyor,bot olduğundan sana copypaste mesaj atıp para koparmaya çalışıyor)
Ya da adam gerçekten internet korsanı.İlk ihtimal %95.99, ikinci ise %4.01.
Yüksek ihtimal klasik “bilgisayarına sızdım" taktiklerinden biridir bu.Bu tür kandırma yöntemleri hackerlar var olduğundan beri var.Herifler hakikaten sızmaktan sıkılmış sızdım diye kandırmaya çalışıyorlar.

Sağ olun hocam sabahtan beri okula korkuyorum eve geldim aileme anlattım onlar da kızdı bayağı bir stress olmuştum buraya bakınca rahatladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…